Monster Abra A5 V12.1.2 %100 Disk Kullanımı

umut055

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Samsun
Daha fazla  
Bilgisayarım bazen durduk yere fotoğraftaki gibi disk kullanıyor. Bu haftada 1-2 kere oluyor. En az 1 saat sonra kendine geliyor. Kapatıp açsam bile fark etmiyor. HDD bozuk mu nasıl anlarım?

Bilgisayar;
Monster Abra A5 V12.1.2
1.png

Diskiniz SSD ise bir sorun olmalı ama diskiniz HDD ise Windows 10 HDD üzerine kuruluysa benim şu ana kadar deneyimlediğim her bilgisayarda bu sorun oldu. Windows 10'u SSD ile kullanmak şart gibi bir şey çünkü HDD ile kullanıldığında bu sorun çok sık meydana geliyor.

Diskiniz SSD ise bir sorun olmalı ama diskiniz HDD ise Windows 10 HDD üzerine kuruluysa benim şu ana kadar deneyimlediğim her bilgisayarda bu sorun oldu. Windows 10'u SSD ile kullanmak şart gibi bir şey çünkü HDD ile kullanıldığında bu sorun çok sık meydana geliyor.
SSD sahibi değilim. Bu anormal bir donma. Bilgisayar kitleniyor ve 10 dakika hiç tepki olmuyor. Kitlenince power tuşuna basılı tutarak kapattığımda bilgisayarın tekrar açılması 5 dakikayı geçiyor.

SSD sahibi değilim. Bu anormal bir donma. Bilgisayar kitleniyor ve 10 dakika hiç tepki olmuyor.

Ben bilgisayarımı HDD ile kullanırken neredeyse her zaman disk kullanımı %100 oluyordu. Özellikle bilgisayarı yeni açtığımda bir 15 dakika kendine gelemiyordu. Her şeyi denedim ama çözemedim. Sonra ancak SSD'ye geçince çözüldü. O yüzden öyle demiştim.

HDD'nin sağlığını kontrol etmek için HD Tune Pro yazılımını bilgisayarınıza yükleyin. Sonra Health kısmının ekran görüntüsünü gönderin. https://www.hdtune.com/files/hdtunepro_570_trial.exe

Ben bilgisayarımı HDD ile kullanırken neredeyse her zaman disk kullanımı %100 oluyordu. Özellikle bilgisayarı yeni açtığımda bir 15 dakika kendine gelemiyordu. Her şeyi denemedim ama çözemedim. Sonra ancak SSD'ye geçince çözüldü.

HDD'nin sağlığını kontrol etmek için HD Tune Pro yazılımını bilgisayarınıza yükleyin. Sonra Health kısmının ekran görüntüsünü gönderin. https://www.hdtune.com/files/hdtunepro_570_trial.exe
Hemen test ediyorum. Sonucu bu yorumu düzenleyerek eklerim. Verdiğiniz linkteki program pro versiyonu. Onun için satın alma gerekiyor sanırım. Pro olmayan versiyonun indirdim şu an çalışıyor.

Hemen test ediyorum. Sonucu bu yorumu düzenleyerek eklerim. Verdiğiniz linkteki program pro versiyonu. Onun için satın alma gerekiyor sanırım. Pro olmayan versiyonun indirdim şu an çalışıyor.
2.png
3.png

Ücretli ama gönderdiğim deneme sürümü idi. Deneme süresi boyunca lisans olmadan çalışması lazımdı.
Ok dediğimde ekran kapanıyor. Register dediğimde satın alma ekranı geliyor.
4.png

Geri
Yukarı