Çözüldü Monster Abra A5 v13.1 PCI aygıtı sürücüsü kurulmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Shield33

Decapat
Monster Abra A5 v13.1 kullanıyorum. Az önce format attım, bilgisayarın sürücülerini Monster'ın sitesinden indirip tek tek kurdum fakat PCI aygıtını bir türlü kuramadım. PCI aygıtı denen şey chipset mi oluyor? Eğer oysa, chipset isimli bir Driver'ın setupını açtım, kurdum ve yeniden başlattım ama kaç kere denediysem olmadı. Aygıt yöneticisinden otomatik arama yaptırdım ve bulamadı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• resim_2022-01-25_224402.png
    resim_2022-01-25_224402.png
    479,3 KB · Görüntüleme: 95
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sürücüsünü kuramadığın aygıt bilgisayarda bulunan Realtek kart okuyucusuna ait. Hatta sürücüsü kurulu olmadığı için çalışmıyordur bile.

Aşağıdaki linkten sürücüsünü indirip kurabilirsin.
1- İndirdiğin RAR dosyasının içerisindeki klasörü masaüstüne at.

2- Masaüstüne attığın o klasörün içerisine girip setup.exe isimli dosyanın üzerine çift tıkla.

3- Kurulum sihirbazı açılacaktır, kurulum adımlarını izleyerek kurulumu gerçekleştir.
Donanım kimliğini gönderirsen gerekli sürücüyü atabilirim.

Üzerine sağ tıklayıp "Özellikler" de ve açılan pencereden "Ayrıntılar" sekmesine gel. Seçeneklerden "Donanım kimlikleri"ni seç ve listelenen tüm kimlikleri kopyalayıp buraya yapıştır.

Donanım kimliğini gönderirsen gerekli sürücüyü atabilirim.

Üzerine sağ tıklayıp "Özellikler" de ve açılan pencereden "Ayrıntılar" sekmesine gel. Seçeneklerden "Donanım kimlikleri"ni seç ve listelenen tüm kimlikleri kopyalayıp buraya yapıştır.
PCI\VEN_10EC&DEV_5287&SUBSYS_10421D05&REV_01
PCI\VEN_10EC&DEV_5287&SUBSYS_10421D05
PCI\VEN_10EC&DEV_5287&CC_FF0000
PCI\VEN_10EC&DEV_5287&CC_FF00

teşekkür ederim

Sürücüsünü kuramadığın aygıt bilgisayarda bulunan Realtek kart okuyucusuna ait. Hatta sürücüsü kurulu olmadığı için çalışmıyordur bile.

2- Masaüstüne attığın o klasörün içerisine girip setup.exe isimli dosyanın üzerine çift tıkla.

3- Kurulum sihirbazı açılacaktır, kurulum adımlarını izleyerek kurulumu gerçekleştir.

Çözüm

Tekrardan teşekkür ederim şimdi oldu. İyi geceler dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı