Monster Abra A5 v13.3 vs Lenovo Legion Y520

Önder Meral

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar en fazla 4500 liraya gaming laptop arıyorum. Aklımda 2 marka var. 1.si Monster Abra A5 v13.3. 2.si ise Lenovo Legion Y520.

İki modelin de ekran kartları GTX 1050 Ti. Hangisini almalıyım, nedenleriyle yardımcı olur musunuz? Uzun ömürlü ve herhangi bir konuda başımı ağrıtmayacak bir ürün almak istiyorum. Bu arada Lenovo Hepsiburada sitesinde KDV indiriminde onu da göz önünde bulundurmakta fayda var. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Bu iki cihaz arasından Monsteri öneririm fakat bana sorarsan DELL 7577 GTX1050 Ti almanı öneririm. HB'de indirimli fiyatı 4.399,00 TL.

Nedenlerine gelirsek eğer;
  1. DELL'in servis garantisi daha iyi
  2. i7 7. Nesil bir işlemciye sahip
  3. GHz'si yüksek
  4. Ekstra 1 TB'lik HDD'si var

Son düzenleme:
Şimdi öncelikle ben gaming konusunda kesinlikle masaüstü bilgisayar taraftarıyım ama zorunlu durumlar olabilir.

Şunu düşünüyorum. Ultrabook gibi yüksek işlemcili ramli ssdli bir pc alıp harici ekran kartı kutusuyla gaming laptop yapılamaz mı?

Yalnız Dell ve Lenovo'nun işlemcisi aynı. 1 TB HDD de mevcut Lenovo modelinde. Sanırım yanlış modele göre karşılaştırma yaptınız. Ürün şu.
Screenshot_20180620-231036.png

Şimdi öncelikle ben gaming konusunda kesinlikle masaüstü bilgisayar taraftarıyım ama zorunlu durumlar olabilir.

Şunu düşünüyorum. Ultrabook gibi yüksek işlemcili ramli ssdli bir pc alıp harici ekran kartı kutusuyla gaming laptop yapılamaz mı?
Bütçem belli yalnız. Öyle bir şey ne kadar tutar bilemiyorum.

Herkese merhabalar;

Ben de Lenovo ile bu ürün arasında kalmıştım fakat Lenovo kronik klavye sorunu yaşatmazsa herşekilde daha uygun oluyor monster 13.3 den. 8 gb ram fazlası ssd ve hdd yi aynı anda barındırması gibi. Anlamadığım nokta hepsiburada da neden i5 li olan modeli indirime girmemiş anlamadım. Satıcısı hepsiburada gözüküyor oysaki. KDV indirimli 3800 küsur TL ye denk geliyordu o modeli. İndirim ne kadar sürer acaba bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi?

Yalnız Dell ve Lenovo'nun işlemcisi aynı. 1 TB HDD de mevcut Lenovo modelinde. Sanırım yanlış modele göre karşılaştırma yaptınız. Ürün şu. Eki Görüntüle 308401
Bütçem belli yalnız. Öyle bir şey ne kadar tutar bilemiyorum.

4500 TL demişsin fakat bu cihaza Vatan Bilgisayar'da baktığım zaman 7 Bin TL görünüyor, link doğru mu?

LENOVO LEGION Y520 CORE İ7 7700HQ 2.8GHZ-16GB-2TB+256SSD-15.6-GTX1050Tİ 4GB-W10 - Vatan Bilgisayar

Şu klavye sorunu mudur ne menem şeydir o olmasaydı Lenovo'yu şimdiye çoktan almıştım. Çok pimpirikli birisiyim :( Bilmiyorum belki de gaza gelip alırım :s

Onun dışında gerçekten harika bi PC...

Yahut HP OMEN alınabilir...

Yüksek ihtimal Monster Abra a5 v13.3 alacağım veya v13.4 bakalım stoklara gelmesini bekliyorum. Dell de düşünüyorum ama adaptör sorunu yüzünden bayağı bir soğudum o düşünceden ve aşırı ısınma oluyor diye okudum özellikle işlemcide.
Şu klavye sorunu mudur ne menem şeydir o olmasaydı Lenovo'yu şimdiye çoktan almıştım. Çok pimpirikli birisiyim :( Bilmiyorum belki de gaza gelip alırım :s

Onun dışında gerçekten harika bi PC...

Yahut HP OMEN alınabilir...
Hp Omen fiyatları malûm...

Son düzenleme:
Yüksek ihtimal Monster Abra a5 v13.3 alacağım veya v13.4 bakalım stoklara gelmesini bekliyorum. Dell de düşünüyorum ama adaptör sorunu yüzünden bayağı bir soğudum o düşünceden ve aşırı ısınma oluyor diye okudum özellikle işlemcide.

Hp Omen fiyatları malûm...

Monster denen firmaya zerre para vermem. Çok basit duruyor. Onun yerine tablet alın daha iyi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı