Monster Abra A5 v15. 2.2 laptop için SSD yanına HDD önerisi

zonaganjah

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Dizüstü bilgisayarımda 250 GB M.2 SSD kullanıyorum fakat kapasite yetmiyor tabii. Kapasite arttırmak amacıyla yanına 1 TB HDD ekleyeceğim. Kullandığınız ve önerdiğiniz HDD var mı notebook için? Monster sitesinde 7200 RPM 128MB bellek olan bir model önermiş ama biraz fazla geldi fiyatı. Bir de hard diskte 64 MB bellek ile 128 MB bellek farkı ne kadar etkiler? (Notebook: Monster Abra A5 v15. 2.2)

Arkadaşlar yarın almaya gideceğim gören yardımcı olursa sevinirim. Dediğim gibi sistem SSD'ye kurulu HDD'ye oyunları falan kuracağım. En son Seagate 1 TB 128MB modelinin 7200 rpm ile 5400 rpm olanı arasında kaldım. 150 lira fiyat farkı var. 5400 rpm olan yeterli mi sizce sistemim için?

Son düzenleme:
3 port var zaten, şahsen hdd takmayın hocam. Hem ısınma hem de ses sorun oluyor. Tüm portları ssd'ler ile doldurun. Gerekirse harici hard disk alın ama hdd takmayın derim.

3 port var zaten, şahsen hdd takmayın hocam. Hem ısınma hem de ses sorun oluyor. Tüm portları ssd'ler ile doldurun. Gerekirse harici hard disk alın ama hdd takmayın derim.
Harici hard disk ile oyunlarda güzel performans alınmıyor. USB 3.0 olsa bile büyük oyunlarda donma, takılma oluyor. Mount&Blade Bannerlord kurup denedim, zevk alınacak gibi olmadığından kenara kaldırdım. Fiyat konusunda sıkıntı olmasa tabii ki SSD ilk tercih olmalı fakat ben de Monster yanına bir HDD arıyorum.

Harici hard disk ile oyunlarda güzel performans alınmıyor. USB 3.0 olsa bile büyük oyunlarda donma, takılma oluyor. Mount&Blade Bannerlord kurup denedim, zevk alınacak gibi olmadığından kenara kaldırdım. Fiyat konusunda sıkıntı olmasa tabii ki SSD ilk tercih olmalı fakat ben de Monster yanına bir HDD arıyorum.
cidden o kadar fark ediyor mu ya

Yeni konular

Geri
Yukarı