Monster Abra A5 v15.7 düşük şarjda bilgisayar kasıyor

Fuat genç

Centipat
İyi akşamlar. Laptopım ile bataryada şarjım %13-14'e kadar kasma olmadan sorunsuz bir şekilde dizi film izleyebiliyorum. Fakat 13'te bilgisayar kullanılamayacak kadar kasıyor ve 5 dakika içerisinde kapanıyor. Monster Abra A5 v15.7 kullanıyorum. Arkadaşımda 15.5 var, onda da aynı sorun varmış.%13'e gelince işlemci 0.79 GHz'den yukarı hiçbir şekilde çıkmıyor, hangi güç ayarını kullanırsam kullanayım böyle. Bu sorunun çözümü var mıdır?
Windows 2004 sürümü kullanıyorum. Laptopı aldığım ilk günden beri bu var. İlk geldiği gün bataryasını kontrol etmek istedim ve bu durumla karşılaştım ama bilgisayarla %13'e kadar 2-3 saat kesintisiz film video izleyebildiğim için garantiye göndermedim, büyük bir problem olmadığı için bir daha garantiyle uğraşmadım. Sadece nedenini ve çözümü varsa çözümünü öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim için de sorabilir misin ☺️ şimdi bende merak ettim.
Eğer çok sorun olmaya başlarsa tabikide sorarım ve sizi de bilgilendiririm.Dediğim gibi arkadaşımda 15.5 var onda da aynısı oluyormuş ama piyasadaki bu fiyatta olan ve bu batarya kapasitesine sahip olan çoğu laptoptan daha uzun dayanıyor.Bu sene çıkan excalibur g 770'i kullanıyordum 2saatlik film izleyemiyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı