Çözüldü Monster Abra A5 V15.7 laptop en fazla kaç GB RAM alır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

killerpro4242

Zeptopat
Daha fazla  
Monster Abra A5 V15.7 olan bir laptopum var ve bu laptopa RAM takmak istiyorum. Bunu Konya'dan bir bilgisayarcıya mı yoksa teknik servise mi yaptırmalıyım? Kendim bozarım diye yaptırmak istiyorum ancak en kötü durumda yine ben yapacağım. Bu bilgisayar en fazla kaç GB RAM alır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Baktım ancak herhangi bir bilgi verilmemiş. Yine de teşekkürler.
Konu aktif.
İlk yazdığınız mesajı gördüm. Monster teknik servisini arayıp sorabilirsiniz. Ya da yıllık bakıma gönderdiğiniz zaman sorabilirsiniz ki o daha mantıklı olur ama merakım şu sizin bilgisayarınızda kaç GB RAM var ? 16 GB RAM varsa fazlası bütçeniz için zarar olabilir. Ama tahminim 32 Maksimum destektir. Pek çok laptopta öyle. Ve ram taktıracağınız zaman mecbur servise göndermek zorundasınız çünkü o RAM'in CL değerini de bilmek zorundasınız. Mhz ve CL değeri aynı olan ram takmanız yeterli olacaktır.
Edit: Sizin bilgisayarınıza yakın, hatta aynı özellikleri olan bir bilgisayara 64 GB RAM desteği verilmiş 32x2 şeklinde. O yüzden öyle olduğunu düşünüyorum. Bu arada RAM'lerin frekansı da 2933 Mhz'miş. Bir de hocam RAM'inizin CL,V ve Mhz değerini CPU-Z deki Memory kısmından görebiliyormuşsunuz bu sayede bu değerleri öğrenip kendiniz de takabilirsiniz. Lakin tekrarlıyorum ağır render yapmıyorsunuz 64 GB RAM çok gereksiz.
Hocam emin değilim ama sitesinden aratın özelleştirme seçeneklerine bakın çıkacaktır. Ben baktım çıkmadı ama tahminimce 16x2 32 GB Ram destekliyordur daha fazlası zaten bütçenize zarardır çünkü benim imzamdaki laptop bile 32 GB RAM destekliyormuş. Tamire gönderdiğimde bir aile dostu bilgisayarcı bakmıştı ve söylemişti. 16 GB RAM zaten yeterli olur. Ama keyfinize düşkünseniz bile 32 GB hayli hayli yeter de artar. Çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim. Elimden gelen bu.

Hocam emin değilim ama sitesinden aratın özelleştirme seçeneklerine bakın çıkacaktır. Ben baktım çıkmadı ama tahminimce 16x2 32 GB RAM destekliyordur daha fazlası zaten bütçenize zarardır çünkü benim imzamdaki laptop bile 32 GB RAM destekliyormuş. Tamire gönderdiğimde bir aile dostu bilgisayarcı bakmıştı ve söylemişti. 16 GB RAM zaten yeterli olur. Ama keyfinize düşkünseniz bile 32 GB hayli hayli yeter de artar. Çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim. Elimden gelen bu.

Konu aktif.

Konu aktif.
İlk yazdığınız mesajı gördüm. Monster teknik servisini arayıp sorabilirsiniz. Ya da yıllık bakıma gönderdiğiniz zaman sorabilirsiniz ki o daha mantıklı olur ama merakım şu sizin bilgisayarınızda kaç GB RAM var ? 16 GB RAM varsa fazlası bütçeniz için zarar olabilir. Ama tahminim 32 Maksimum destektir. Pek çok laptopta öyle. Ve ram taktıracağınız zaman mecbur servise göndermek zorundasınız çünkü o RAM'in CL değerini de bilmek zorundasınız. Mhz ve CL değeri aynı olan ram takmanız yeterli olacaktır.
Edit: Sizin bilgisayarınıza yakın, hatta aynı özellikleri olan bir bilgisayara 64 GB RAM desteği verilmiş 32x2 şeklinde. O yüzden öyle olduğunu düşünüyorum. Bu arada RAM'lerin frekansı da 2933 Mhz'miş. Bir de hocam RAM'inizin CL,V ve Mhz değerini CPU-Z deki Memory kısmından görebiliyormuşsunuz bu sayede bu değerleri öğrenip kendiniz de takabilirsiniz. Lakin tekrarlıyorum ağır render yapmıyorsunuz 64 GB RAM çok gereksiz.

Son düzenleme:
Çözüm
İlk yazdığınız mesajı gördüm. Monster teknik servisini arayıp sorabilirsiniz. Ya da yıllık bakıma gönderdiğiniz zaman sorabilirsiniz ki o daha mantıklı olur ama merakım şu sizin bilgisayarınızda kaç GB RAM var? 16 GB RAM varsa fazlası bütçeniz için zarar olabilir. Ama tahminim 32 Maksimum destektir. Pek çok laptopta öyle. Ve RAM taktıracağınız zaman mecbur servise göndermek zorundasınız çünkü o RAM'in CL değerini de bilmek zorundasınız. MHz ve CL değeri aynı olan RAM takmanız yeterli olacaktır.

8 GB RAM var, şu an form yoluyla iletişime geçmeye çalışıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı