Monster Abra A5 v15.8.3 laptop ekranı donuyor

av.ahmetozdemir

Decapat
Arkadaşlar 6 aydır Abra A5 v15.8.3 marka Monster notebook kullanmaktayım. Laptopu kullanırken, laptop boşta iken veyahut indirme yapar iken bir anda donuyor. Farenin oynaması haricinde hiçbir şey yapamıyorum. Yapabildiğim tek şey güç tuşuna basılı tutup kapatıp tekrar açmak. Bu çok sık ve sinir bozucu durumu nasıl düzeltebilirim? Önerileriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 6 aydır Abra A5 v15.8.3 marka Monster notebook kullanmaktayım. Laptopu kullanırken, laptop boşta iken veyahut indirme yapar iken bir anda donuyor. Farenin oynaması haricinde hiçbir şey yapamıyorum. Yapabildiğim tek şey güç tuşuna basılı tutup kapatıp tekrar açmak. Bu çok sık ve sinir bozucu durumu nasıl düzeltebilirim? Önerileriniz nelerdir?
Normal birşey değil:
-HDD veya SSD sağlık testi yapın, sıcaklıkları kontrol edin, garantiye gönderin.

Monster servisine gönderin büyük ihtimalle size yeni bir bilgisayar gönderirler

Disklerinizin sağlık ve hız testlerini yapıp sonuçlarını paylaşın, ayrıca DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar kurun, sorun düzelmezse servise göndermeniz daha doğru olacaktır.

Bugün a4 kağıda donmayı detaylıca yazdım ve Er BIOS güncellemelerinin yapılmasını istedim ve kargo ile teknik servise yolladım. Bu durum çok canımı sıkıyor abra serisinin kronik durumu olduğunu araştırmam neticesi öğrendim. Çözülecek mi veya nasıl bir çözüm bulacaklar? Bilgisi olan arkadaşlar var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı