Monster Abra A5 v16.3 30 düşük FPS

Parmin

Hectopat
Katılım
4 Temmuz 2018
Mesajlar
315
Merhabalar, Assassin's Creed Origins oyununda 30-45 arası FPS alıyorum ve bu inanılmaz saçma. Bilgisayarı aldığımdan beri birçok oyun oynadım hiç böyle bir sorun yaşamadım. Bir sürü çözüm yolu denedim internetten bakarak ancak hiçbiri bir işe yaramadı. Oyunu ekran kartıyla çalıştırdığıma eminim ancak hala FPS'de değişen bir şey olmadı. Yardımcı olabilecek var mı?
 

Ramazan Ö

Centipat
Katılım
24 Aralık 2020
Mesajlar
3.167
Çözümler
3
Yer
Warband'da krallardan lord dızlıyor.
Haricî monitöre veya televizyona bağlayıp öyle kontrol edebilir misiniz? Cihazınızda MUX yok, büyük ihtimalle ekran kartını pek kullanmıyor. Bunu çift kanal RAM kullanarak veya harici monitöre/ televizyona bağlayarak çözebiliyoruz. Eğer çıkışlar NVIDIA ekran kartına bağlıysa haricî monitöre veya televizyona bağlamak etkili oluyor ki genelde öyledir.
 
KS
Parmin

Parmin

Hectopat
Katılım
4 Temmuz 2018
Mesajlar
315
Haricî monitöre veya televizyona bağlayıp öyle kontrol edebilir misiniz? Cihazınızda MUX yok, büyük ihtimalle ekran kartını pek kullanmıyor. Bunu çift kanal RAM kullanarak veya harici monitöre/ televizyona bağlayarak çözebiliyoruz.
Bugün bunu yapmam mümkün değil, yarın size test edip döneceğim.
 

Krmdmrz

Centipat
Katılım
8 Ocak 2021
Mesajlar
2.624
Çözümler
5
Oyunun optimizasyonunda sorun olduğundan kimse bahsetmemiş. Bunun dışında oyunu hangi ayarlarda, kaç FPS, GPU ve CPU kullanımı yüzde kaçta, CPU ve GPU sıcaklıkları kaçta, RAM kullanımı ne kadarken oynuyorsunuz? Bu verilere MSI Afterburner kullanarak ulaşabilirsiniz.
Oyun işlemciye aşırı yük bindiriyor laptopun ısınmaması mümkün değil.

Not: 8 GB RAM yetmiyor olabilir. Çünkü ortalama 3-4 GB arka planda uygulamalar ve sistem kullanıyor. Oyun da normalde 6-8 GB arasında belleğe ihtiyaç duyuyor.
 

berke5214

Hectopat
Katılım
20 Ocak 2018
Mesajlar
118
Laptop ayarlarından yüksek performans modunu seçmeyi unutmayın. Bazen pil gücü düşük olduğunda laptop tasarruf moduna geçebiliyor.
 
Yukarı