Monster Abra A5 v16.6 harici ekran kartını görmüyor

CoalMan

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
UX/UI Designer
RAM
16 GB 2900 MHz
Ekran kartı
nVidia GTX 1650 Ti
İşlemci
i5 10200h
Merhaba, Monster Abra A5 v16.6 modeli bir bilgisayarım var ve alalı yaklaşık 1.5 yıl oldu. Geneli grafik tasarım işleri olmak üzere oyun da oynayan biriyim fakat işim gereği monitör kullanmak durumunda kalıyorum ve bu bağlamda bilgisayarımı monitörüme DisplayPort kablo ile bağlıyorum.

2 gün önce gece işlerimi bitirdim ve bilgisayarı kapattım. Sabah kalkıp çalışmak için bilgisayarımı açtım fakat görüntü monitöre gitmedi. Sadece laptopun kendi ekranında görüntü vardı. Kabloda bir temassızlık mı var acaba diye baktım fakat bir sorun yoktu. 2 dakika geçmeden bilgisayar fanları otomatik olarak en yüksek hıza aldı ve 15 saniye gibi bir süre sonra da kendini kapattı. Bir daha açtım yine aynısını yaptı.

Yaptığım incelemeler sonucunda şunu fark ettim ki bilgisayar NVIDIA ekran kartını görmüyor. NVIDIA kontrol paneline giriyorum ve böyle bir kart bulunmamakta tarzında bir uyarı alıyorum. Aygıt yöneticisine bakıyorum ekran kartı gözükmüyor sadece Intel var. Gizli aygıtları göster diyorum, orada gözüküyor ama bu aygıt takılı değil diyor. Son olarak da Monster kontrol uygulamasını açıyorum orada da ekran kartının sıcaklığını 1 derece olarak gösteriyor. Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeniden yükleyeyim diyorum ama bilgisayar çok kısa sürede kendini kapatıyor zaten ki güvenli modda dahi aynı durumda. Servisi aradım ve randevu almam gerektiği söylendi. Ancak pazartesiye alabildim. Sizce sorun neden kaynaklı olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS ROG-STRİX'te birebir aynısını yaşadım. Dediğiniz gibi Nvdia Denetim Masası "Sisteminizde Nvdia Grafik kartı algılanamadı" tarzında bir hata veriyordu. Aygıt yöneticisinde gözükmüyordu gizli aygıtları göster dediğimde takılı değil olarak gözüküyordu. Kafayı yemek üzereydim ki. Asus'un Armory Create yazılımı var. Oradan grafik kartı devre dışı bırakılabiliyormuş. Bildiğimiz aletin fişini çekmiş gibi oluyor. Olağanüstü güç tasarrufu modu olarak geçiyordu Asus'ta. Monster Kontrol Merkezini kurcalayın derim. Böyle bir durum olabilir.

Maalesef, kontrol merkezinde böyle bir ayar yok, zira bildiğim kadarıyla bazı monsterlarda ekran kartı devre dışı bırakılabiliyor, o da bios üzerinden diye biliyorum fakat bende böyle bir durum mevcut değil

Maalesef, kontrol merkezinde böyle bir ayar yok, zira bildiğim kadarıyla bazı monsterlarda ekran kartı devre dışı bırakılabiliyor, o da bios üzerinden diye biliyorum fakat bende böyle bir durum mevcut değil
Hocam sendeki aynı donanım aynı versiyon monster bende de var ve aynı şeyler bu sabah benim de başıma geldi. Sorunun çözümüne nasıl ulaştınız?

Hocam sendeki aynı donanım aynı versiyon monster bende de var ve aynı şeyler bu sabah benim de başıma geldi. Sorunun çözümüne nasıl ulaştınız?
Servise götürdüm hocam, ekran kartının ana kart ile olan bağlantılarında problem var dendi ve komple anakartı değiştirdiler. Cihazın garantisi devam ettiği için ücret de almadılar

Hocam ne oldu bu işin akıbeti? aynı sorunu ben de yaşıyorum.
Garantisi bitmeden hemen yollayın hocam ücret ödemezsiniz. Tamir edip bakımını yapıp yolladılar şuan hiçbir sıkıntısı yok.

Garantisi bitmeden hemen yollayın hocam ücret ödemezsiniz. Tamir edip bakımını yapıp yolladılar şuan hiçbir sıkıntısı yok.
Şaka gibi ama bugün aynı şeyi yine yaşadım bu durum gerçekten sinir bozucu olmaya başladı. Ankara'da olduğumdan gidip servise vereceğim. Garantisi olmasa acaba ne olacaktı onu çok merak ediyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı