Monster Abra A5 v16.7 ani FPS düşüşleri

RAM
8 GB DDR4 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
500 GB SSD
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
i5 11400H
Yeni Monster laptop aldım ama ayarlar en düşükte de olsa en yüksekte de olsa stabil olmuyor misal 90 FPS iken birden 60-70'e düşüyor bu da kötü droplara neden oluyor. Nasıl çözebilirim?

Hangi Windows sürümünü kullanıyorsunuz? Modlu mu modsuz mu? Sürücüler güncel mi? Ekran kartı sürücüsü güncel mi? Tek kanal RAM kullanımından da kaynaklı olabilir. Hangi oyunda kaç FPS alıyorsunuz?

Yeni Monster laptop aldım ama ayarlar en düşükte de olsa en yüksekte de olsa stabil olmuyor misal 90 FPS iken birden 60-70'e düşüyor bu da kötü droplara neden oluyor. Nasıl çözebilirim?

Hocam yeni aldıysanız direkt servisi ile görüşün yeni bir bilgisayarda böyle durumlar olması anormaldir. (tabii sizin kullanım tarzınıza da bağlı olabilir.)

Sürücüler güncel Windows 11 kurulu orijinal her şey. RAM'den dolayı olabileceği düşüncesindeyim ben de bir tane 8 GB'lık daha alabilirim çözüm bulamazsam.

Hocam yeni aldıysanız direkt servisi ile görüşün yeni bir bilgisayarda böyle durumlar olması anormaldir. (tabii sizin kullanım tarzınıza da bağlı olabilir.)

Eğer deneyeceğim bir çözüm bulamazsam RAM aldıktan sonra da yine aynı sorun olursa göndereceğim.

RAM'i 8x8'e yükseltince herhangi bir darboğaz olmadı hem GPU0 hem de GPU1'i bir sıkıntı olmadan kullanıyorum FPS değerlerim 2 katına çıktı. Kesinlikle tüm Monster laptop sahibi olupda GB RAM'i sahip olan kişiler çift kanal 16 GB RAM yapmalı.

Geri
Yukarı