Monster Abra A5 v18.1 oyun oynarken çok fazla RAM kullanması

biyomathic

Decapat
Daha fazla  
RAM
16GB 3200MHz
SSD veya HDD modeli
500GB Samsung Evo Plus ve 500GB CRUCIAL P2 PCIe M2
Ekran kartı
RTX 3050 Laptop GPU
İşlemci
i7 11800H
Merhaba. Windows 11 kullanıyorum sürücülerim vesaire aklınıza gelebilecek genel şeylerin hepsi güncel. 16 GB RAM'e sahibim. Laptop kullanıcısıyım Monster Abra A5 v18.1 modelini kullanmaktayım. Ama bir oyun açtığımda rastgele örnek veriyorum Raft bile oynasam, ilk açtığımda 5-6 GB RAM kullanımı olabiliyor. Sonradan düşüyor bu kullanım çok saçma bir şekilde. Yeni çıkan Spider-Man oyununu da oynarken RAM kullanımı 14-15gblara çıkıyor. Görev Yöneticisi'nden ne ne kadar RAM kullanıyor diye baktığımda ise alttaki şok edici SS'i görüyorum. Gece memtext ile RAM'lerde sorun olup olmadığına baktım, herhangi bir hata çıkmadı. Ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    80 KB · Görüntüleme: 43
Hadi boşta kendilerince yüksek RAM kullanımı görünce şüphelenenleri anlarım da oyunun kullandığı RAM miktarı neden sizi endişelendiriyor? Oyun bu. Kullanacak, kullanmalı. Yeterli kaynak kullanamadığında da "Neden düşük FPS alıyorum?" dersiniz.

Aynı sorunları bende yaşadım. Fazla kullanımda oyunda droplar yaşanıyor ve işlemci sorunları ortaya çıkıyor. Çözüm olarak 1-2 yıldır kullandığım program var. İşe yaramıyor diyenlere aldırış etme çoğu zaman bu program sayesinde sorunları aşıyorum, zararı da yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu programın rehber videosu gibi bir şey. 1.55'inci dakikaya gelirsen nasıl yapacağını anlatıyor, çok etkili bir program.

Oyun oynarken kullanılan ram miktarının artması doğal bişe.
Hocam 16GB RAM'e sahibim, 32 değil. RAM'in neredeyse tamamını kullanıyor üstelik oyun için kullanılan kısım SS'de gözüktüğü gibi oldukça az. Ayrıca mesela herhangi bi oyuna giriyorum çok fazla ram kullanıyor bu değer sonradan düşüyor böyle olması normal mi yani?
Aynı sorunları bende yaşadım. Fazla kullanımda oyunda droplar yaşanıyor ve işlemci sorunları ortaya çıkıyor. Çözüm olarak 1-2 yıldır kullandığım program var. İşe yaramıyor diyenlere aldırış etme çoğu zaman bu program sayesinde sorunları aşıyorum, zararı da yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu programın rehber videosu gibi bir şey. 1.55'inci dakikaya gelirsen nasıl yapacağını anlatıyor, çok etkili bir program.
Deneyeceğim hocam teşekkürler.

Geri
Yukarı