Monster Abra A5 V19.2.7 alınır mı?

Bütçe
23000

efrasiyab34

Centipat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Selam,

FreeDOS versiyonu 1000 lira daha ucuz.

Paylaştığım modelin genel/kronik sorunları vb. var mıdır? Daha önce hiç Monster deneyimim olmadığı için merak ediyorum.
Bütçem 23K. Oyun odaklı F/P bir ürün arıyorum. Tavsiyeleriniz olursa memnuniyet duyarım.

Teşekkürler.
Monster serisini önermem kronik ısı sorunu yüzünden oyunlarda istediğiniz performansı alamazsınız.

Oyun odakli ariyorsaniz buna bakmanız mantıklı olur, sepette 1.5k indirimi var bütçe yetiyorsa. Tulpar T7 V20.4 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook
Gayet alınası duruyor fakat bütçemi aşamıyorum hocam. Teşekkür ederim yine de.

Monster serisini önermem kronik ısı sorunu yüzünden oyunlarda istediğiniz performansı alamazsınız.
Hocam "hardcore" bir oyuncu sayılmam. R6: Siege, Dirt Rally 2.0, GTA 5 gibi oyunlar oynarım genelde. Isınma sorunu yine de yaşar mıyım sizce?

Son düzenleme:
Monster serisi diye bir şey yok Monster marka. Clevo kasa modelleri kötü, tongfang kasa modelleri idare eder, attığınız V19 ise tongfang kasa kullanıyor fakat henüz bir sıcaklık testi vs yok. İşlemci gücü açısından alinabilir gene de fakat bence bu bütçeye 3060 daha mantıklı olur, bu cihaza veya yukarıdaki ideapada bakın onun yerine. https://www.akakce.com/laptop-noteb...full-hd-ekran-free-dos-fiyati,2036264037.html

Monster serisi diye bir şey yok Monster marka. Clevo kasa modelleri kötü, tongfang kasa modelleri idare eder, attığınız V19 ise tongfang kasa kullanıyor fakat henüz bir sıcaklık testi vs yok. İşlemci gücü açısından alinabilir gene de fakat bence bu bütçeye 3060 daha mantıklı olur, bu cihaza veya yukarıdaki ideapada bakın onun yerine. https://www.akakce.com/laptop-noteb...full-hd-ekran-free-dos-fiyati,2036264037.html

Hocam iki işlemci arasında ciddi bir fark göze çarpıyor. Oyun sisteminde ekran kartına yatırım yapmak kesinlikle çok mantıklı, fakat dediğim gibi çok sağlam bir oyuncu sayılmam. Ve güncel bir işlemci tercih etmek bana daha makul geliyor. Şu an en fazla kafama takılan bu "ısınma sorunu". Cihazlar, TDP değerleri nispetinde muhakkak ısınıp yüksek değerler görünecek, bunun farkındayım ama kastedilen normalin çok üstünde yahut performansa ket vuracak kadar bir ısınma mı, merak içindeyim.

Cihaz yeni olduğu için o durum bilinmiyor işte o modelde, işlemciler arasindaki fark çok ama GPU'lar arasindaki farkta çok. Oynayacağınız oyun tipine ve yapacağınız işe bağlı olsa da 4 GB VRAM'li kart yerine 3060 almak daha doğru geliyor bana.

Cihaz yeni olduğu için o durum bilinmiyor işte o modelde, işlemciler arasindaki fark çok ama GPU'lar arasindaki farkta çok. Oynayacağınız oyun tipine ve yapacağınız işe bağlı olsa da 4 GB VRAM'li kart yerine 3060 almak daha doğru geliyor bana.
Hocam belirttiğiniz Acer'ın ve Monster'ın paylaştığım modeldeki kasasının performans haricinde; soğutma sistemi, ekran paneli vb. yönleri hakkında artılarına/eksiklerine dair fikriniz varsa, paylaşırsanız çok sevinirim.

Hocam belirttiğiniz Acer'ın ve Monster'ın paylaştığım modeldeki kasasının performans haricinde; soğutma sistemi, ekran paneli vb. yönleri hakkında artılarına/eksiklerine dair fikriniz varsa, paylaşırsanız çok sevinirim.

Nitro panel açısından sRGB değerleri olarak düşük, soğutması idare eder pek iyi değil RAM'i tek kanal 16 geliyor onu da Dual yapmak lazım tam performans almak için. Yukarıdaki Ideapad'in RAM'i Dual channel, paneli gayet iyi 300 nit %100 sRGB soğutması Nitro'dan biraz daha iyi işlemcisi yaklaşık 11400H in AMD tarafindaki rakibi. Nitro 95W Ideapad 90W. Monster'in artısi işlemcisi kısaca, onunda ekran kartı 95W gözüküyor ama 3050 Ti,performans farkı fazla 3060 ile GPU tarafinda.

Yeni konular

Geri
Yukarı