Tahir Keskin

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhabalar Techopat Sosyal üyeleri, size laptopu aldığımdan beri yaşadığım onlarca sorundan bahsedeceğim.

Hangi oyunu yüklersem yükleyeyim full ayarlarda oynatmıyor asla, orta ayarlarda kasmalar mevcut Rust adlı oyunu indirdim bugün onda "fastest" grafik modunda menülerde donuyor oyunu 10 kez kapatıp açtım bir servera giremedim. Sırf makine donuyor diye SSD almıştım buna rağmen hala donuyor. Ayriyeten Photoshop Illustrator gibi programlarda da kasmalar oluyor girişlerde vb. Monster'e daha önce belirttim, tekrar belirteceğim yarın mesai saatlerinde. Oyunların önerilen sistem gereksinimleri dahi bendeki bu laptopunkinden daha az fakat verimsiz. Yardımcı olabilecek veya fikir üretebilecek var mı acaba?

• İşlemci: i7 4720HQ 2.60 GHz
  • RAM: 8 GB DDR3 1600 MGz
  • İşletim Sistemi: Windows 10 Pro
  • Ekran Kartı: nVidia Geforce GTX 960 2 GB 128 bit

Teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

Arkadaşlar Rust'taki sorunu giderdim diğer oyun ve programlar sorunlu sadece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm bulabildiniz mi ?

Merhaba, ondan hayır gelmeyeceğini anlayınca sadece iş için kullanacağım bir Macbook aldım. 5-6 ay kullandıktan sonra stresimi atamadığım için şimdi tekrar Monster aldım A5 v11.1 versiyonunu. Aynı sorun bundada tabii ki var. Alıştık artık, bir anlık hevesle aldığım bu bilgisayarı tekrar satıp MSI tarzı güvendiğim bir markadan gerekirse 6-7 Bin TL vererek almayı düşünüyorum. Bilemiyorum hep bana mı denk geliyor ama ikisinde de aynı problemler aşağı yukarı var. Bugları aynı. Mesela webcam karanlıkta kapanıp açılıyor. Götürdüm teknik servise test etmişler öyle bir şey yokmuş. Fakat ben ne hacetse hala aynı problemi yaşıyorum.

Bunların yanı sıra Monster ilgili bir firma tabii ki bu konuda bir şey söyleyemem. Fakat problem şu ki sistemleri tam oturmamış. Teknik servise bilgisayar yollamak için 10 zahmete giriyorsunuz. Kendim götüreyim desem Kadıköy'de, metro falan çok iş diyorum. Tüm bunlara rağmen Monster'dan umudum var, yenilikçi bir şirket. Eminim bu tarz problemleri düzelteceklerdir.

Durumlar böyle anlayacağınız. Teşekkür ederim

Açıkçası ben de son 2 kere aynı sorundan toplamda 5 kere elden Monster Teknik Servisi'ne götürmüştüm . Yoruldum artık vazgeçtim son 2 kere götürmemin sebebi ise oyun oynarken görüntünün donup hoparlör/kulaklıktan robotik sesler gelerek sesin de en sonunda donmasıydı . Kapatma tuşundan kapatmak haricinde hiçbir müdahale yapamıyorum .

Monster Teknik Servisi sorunun yazılım ile alakalı olduğunu format atılması gerektiğini söyledi ; bir seferinde de fanın birini değiştirdi ancak işe yaramadı . Her iki seferde de teslim aldığım gün aynı sorun devam etti.

Ben de başka bir bilgisayarcıya (üniversite bilgisayarlarıyla ilgilenen bir kişi) götürdüm . SSD takmamı önerdi ve bakımını yapacağını söyledi yarın teslim alacağım ama pek bir umudum yok siz de SSD takmışsınız ancak sonuç alamamışsınız.

Notebook'un modeli Abra A7 v6.2.3

Açıkçası ben de son 2 kere aynı sorundan toplamda 5 kere elden Monster Teknik Servisi'ne götürmüştüm . Yoruldum artık vazgeçtim son 2 kere götürmemin sebebi ise oyun oynarken görüntünün donup hoparlör/kulaklıktan robotik sesler gelerek sesin de en sonunda donmasıydı . Kapatma tuşundan kapatmak haricinde hiçbir müdahale yapamıyorum .

Monster Teknik Servisi sorunun yazılım ile alakalı olduğunu format atılması gerektiğini söyledi ; bir seferinde de fanın birini değiştirdi ancak işe yaramadı . Her iki seferde de teslim aldığım gün aynı sorun devam etti.

Ben de başka bir bilgisayarcıya (üniversite bilgisayarlarıyla ilgilenen bir kişi) götürdüm . SSD takmamı önerdi ve bakımını yapacağını söyledi yarın teslim alacağım ama pek bir umudum yok siz de SSD takmışsınız ancak sonuç alamamışsınız.

Notebook'un modeli Abra A7 v6.2.3

Umudumu kaybetmemeye çalışıyorum.. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı