Monster Abra A5 V7.1 düşük GPU kullanımı

Procon1337

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar.

• Bilgisayarımın özelliklerinden bahsedecek olursam bilgisayarımın modeli Monster Abra A5 V7.1. Detaylı sistem özellikleri:
  • i7 6700HQ İşlemci
  • GTX960M ekran kartı
  • 1TB Hitachi Travelstar 7200RPM HDD
  • Maalesef ki Windows 10
Şimdi sorunlarıma geçelim. Başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayarım çok tembel örneğin oyunlarda sürekli düşük GPU kullanımına bağlı düşük FPS alıyorum ve işlemci kullanımı şaşırtıcı derecede yüksek.

Detay vermem gerekirse Battlefield 4 oynarken işlemci kullanımı %99 oluyor ama işin en saçma ve garip yanı BF4 %50 civarı işlemci kullanırken %99 oluyor CPU kullanımım. Ben bunu anlayamadım ve buna bağlı olarak sürekli framedrop yaşıyorum. Bir diğer sorunum ise şu, bilgisayarım daima düşük GPU kullanımında kalmak istiyor şöyle ki; BF4 te 150+ FPS almak istiyorum, hakkımdır çünkü Mesh Quality(Uzaktaki piyade görünümü) hariç tüm ayarlarım LOW ve çözünürlüğüm 1280*720 olarak ayarlı ancak ne hikmetse 60 70 FPS alıyorum.
En saçma olayıysa maalesef bugün yaşadım ve Windows 10 tekrardan pişman etti, bilgisayarıma Minecraft yükledim ve NVIDIA GPU ya ayarladım. Ancak halen anlayamadığım şey şu ki Minecraftta %6 GPU kullanımı yaşıyorum ve 18FPS alıyorum.
Ek detaylar:
  1. Daha yeni temiz kurulum yaptım, bu sorunlar gider diye ümitlenmiştim.
  2. Önceden Minecraftta en azından 150 FPS alıyordum.
  3. Önceden BF4 te aynı problem devam ediyordu.
  4. Windows 10 sağ olsun daima yüksek disk kullanımı, yüksek network kullanımına sahibim.
  5. Windows 10 sağ olsun nasıl olduğu belli olmadan boşta bile %10 CPU kullanımına sahibim.
İlginize teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
abra a5 12.1 kullanıcısı olarak bende knight onlinede takılmalar yaşıyorum fps drop oluyor cpu fırlıyor yüzde 17 onboard gpu yüzde 30 da nvindia gpu kullanıyor full nvindia kullandırma şansımız yokmu ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı