Monster ABRA A5 V7.2 alınır mı?

Furkankpln

Hectopat
Daha fazla  
Üniversite öğrencisiyim. 4 yıl boyunca dayanacak bir notebook almam lazım. Autocad kullanıyoruz ayrıca ağır oyunlar da oynarım. Monster'da genelde ısınma sorunu var ama 100 liralık bir soğutucu ile sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Fiyatı 3400 TL, artı olarak RAM'ini 2666 MHz'e çıkartmak istiyorum, toplamda 3514 TL oluyor.
Ayrıca 3400 TL'ye 960M sadece bu notebookda var. Tavsiyeleriniz nelerdir ?

Abra A5 V7.2 15.6" Oyun Bilgisayarı

Bütçeyi arttırabilirsem de MSI almayı düşünüyorum.
MSI GL72 6QF-641XTR Core i7-6700HQ 16GB 128GB SSD+1TB GTX960M 4GB 17.3" Full HD FreeDos | sanalmarketim

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba adım adem.
Ben Monster notebooku 1 yıldır takip ediyorum yorumları okuyorum sorular soruyorum sağ olsunlar cevaplamaktan bıkmadılar.
Son 3 aydır bende laptop almaya karar verdim bu ayın 17 sinde almayı düşünüyorum ama ben kararsızım ,
A5 v8.1 ve A7 v6.5 ikisinden birini alacağım.
Benim kuzenim Abra A7 960M versiyonunu aldı 1 senedir kullanıyor ama hiç bir sorun olmadı.
Babamın arkadaşı da Tulpar T7 modelini 1.5 senedir kullanıyor onda da hiç bir sıkıntı olmadı.
Isınma sorunları Abra A5 950M li ekran kartlı ürünlerde oluyor.
Diğer laptoplarında turbo fanı açmasanız dahil rahatsız etmiyor ve fazla ısınmıyor.
Alırsanız güle güle kullanın.

ips ekran yapmalı mıyım bir + sı var mıdır ?

Merhaba Furkan bende üniversite okuyorum 2 yıllık bilgisayar Programcılığı öncelikle sana gönderdiğin msi modelini anlatayım
Uzun süredir gl72 6qf modelini bende takip ediyorum alıcaktım fakat şuan iyiki almamışım diyorum nedenini sana açıklıyayım şimdi öncelikle msi kalitesi tartışılmaz sonuçta kaliteli bir marka kendini ispatlamış bir marka Ürünleri fiyatlarını hak ediyor. Tabi Notebook piyasası masaüstüne göre performanslı değil ama pahalı bu fiyat konusu alınan verime göre tartışılır.tabiki biz öğrenciler okula felan götüreceğimiz için notebooklar vazgeçilmez oluyor.Bu gönderdiğin msi modeli Neden almadığıma gelecek olursak TN panel yani oyuncular için tasarlanmış gecikme süreleri çok düşük olan yanlış bilmiyorsam 6 bit renklere sahip bende grafik tasarımla uğraştığım için bana uygun bir panel tipi değil o yüzden bütçede kısıtlı olduğundan mecburen Monster a yöneliyoruz yani çizim yaparken bana ekran renkler felan önemli değil sadece film izlerim 2 boyutlu çizimler yaparım 3 boyutta ise renkler çok önemli değil benim için diyorsan kesinlikle bence msi almalısın ama önemli diyorsan bütçeye Monster dan başka seçenek yok bence dell in 15 inçlik oyun bilgisayarı serisi geri kaldı ddr3 ram var ve sadece 16 GB ram destekliyor en fazla o yüzden Monster doğru tercih
Umarım bir nebze yardımcı olabilmiş kafanda bir düşünce oluşturmuş ve şekillendirmiş olabilirim.

Bende bu modeli sipariş etmeyi düşünüyorum fakat forumlardaki bu model olmasa da genel şikayetler kafamı kurcalamıyor değil.

Bende bu modeli sipariş etmeyi düşünüyorum fakat forumlardaki bu model olmasa da genel şikayetler kafamı kurcalamıyor değil.
Yanlış bilgi vermek istemem ama Asus gibi büyük markada bile sorunlar çıkabiliyor. Msi ın Türkiye yetkili servisini çok araştırdım bir tane güzel yorum görmedim herşeye para istiyorlarmış , o yüzden her markada sorunlar var şimdi arkadaşlar yok yüzdelere bakmak lazım felan derler tamam Asusta 1000 üründe 1 çıkar o da bize denk gelir o yüzden şansa kalmış biraz ama Monster da iyi yorumlarda var kötü yorumlarda artık hepimiz bakıp göreceğiz

Msi daki tn panelin kalitesi iyi diye biliyorum. zaten geliştirmek için yazılım desteği de var truecolor gibi.
MSİ pahalı olmasaydı onu tercih ederdim.

Yanlış bilgi vermek istemem ama Asus gibi büyük markada bile sorunlar çıkabiliyor. Msi ın Türkiye yetkili servisini çok araştırdım bir tane güzel yorum görmedim herşeye para istiyorlarmış , o yüzden her markada sorunlar var şimdi arkadaşlar yok yüzdelere bakmak lazım felan derler tamam Asusta 1000 üründe 1 çıkar o da bize denk gelir o yüzden şansa kalmış biraz ama Monster da iyi yorumlarda var kötü yorumlarda artık hepimiz bakıp göreceğiz
Aynen öyle dostum ama işte tutup 4 bine yakın para verip sorunla karşılaşmak acı bir durum.

Msi daki tn panelin kalitesi iyi diye biliyorum. zaten geliştirmek için yazılım desteği de var truecolor gibi.
MSİ pahalı olmasaydı onu tercih ederdim.
Msi ın bu modelinde trıue color teknolojisi yok diye biliyorum sanalmarketim sitesindeki modelde de zaten açıklamaya dahil edilmemiş yok olma ihtimali çok yüksek her modele teue color teknolojisi koymuyor msi

Aynen öyle dostum ama işte tutup 4 bine yakın para verip sorunla karşılaşmak acı bir durum.
Evet 4 bin TL çok önemi bir rakam dediğim gibi her markada oluşabilecek bir sorun

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı