Monster Abra A7 klavye tuşları düzgün çalışmıyor

Raşit Ekrem

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GameGaraj Slayer 7XL-3060/ i7 11800H / RTX 3060/ 2x16GB RAM/ 1 TB + 1 TB M2 SSD
Monster Abra a7 v3.1 cihazına sahibim. Cihazı satın alalı 4 yıl oldu. Daha önce klavye temizliği yapmamıştım. Ta ki bazı tuşların düzgün çalışmamasına kadar. Örneğin "W" tuşu bazen hiç çalışmıyor bazen de takılı kalıyordu. Açtım klavyeyi temizledim. Tuşların altında çok fazla kıl ve toz birikmiş. Düzelir diye düşündüm. Çok da değişen bir şey olmadı. Aksine FN tuşu sanki basılı kalmış gibi. Windows'ta FN tuşuna basmadan FN fonksiyonları çalışıyor. MacOS kısmına geçince e FN hiç çalışmıyor. Temizlikten önce FN düzgün çalışıyordu. Temizlerken klavyeye zarar mı verdim yoksa zaten arızalanma yolunda ilerliyor muydu?

Cihazı Monster şubesi eğer yaşadığınız ilde varsa bizzat cihaz ile gidip sorun hakkında çözüm üretmek adına fikir almanızı öneririm. Eğer yaşadığınızda ilde şubesi yoksa kendi sitesinden destek bölümüne yazmanız iyi olacaktır. Ben de 2 yıldır Monster kullanıyorum fiziksel bir sorun yaşamadım fakat bazı yazılımsal sıkıntılarla karşılaştığımda internet üzerinden destek aldığımda faydalı olmuştu. Siz de en azından sorundan bahsedip çözüm önerisi alabileceğinizi düşünüyorum.

Genelde fiziksel bir sorun belirttiğimde cihazı göndermemi istiyorlar. Sonuca ulaşabilirim belki fakat yedekte bir bilgisayarım yok ve bitirme projem için bilgisayardan bir gün bile ayrı kalamam. Şimdilik harici bir klavye kullanıyorum. Klavyenin seri numarasından bulduğum klavyeler 150 tl civarı. Led ışıklı olursa 300'e çıkıyor. Yeni bir klavye almalı mıyım, yoksa elimdekinin tamiri mümkün müdür?

Dönemin bitmesini bekleyerek ara tatilde cihazı servise gönder. Tamir edilecek bir şey olabilir. Yeni klavye alarak kendin halledebileceğine güveniyorsan veya halledebileceğin birileri varsa o da olabilir.

Sanırım klavyeyi değiştireceğim. Uzun zamandır sorunları vardı. Büyük ihtimal arızalandı. Kendim değiştiririm sorun değil. Bitirme projem tüm yıl sürdüğü için çok zor bir ihtimal servise göndermem. Zaten 4. yılını doldurdu. Masrafları eksik olmuyor :)

Sanırım klavyeyi değiştireceğim. Uzun zamandır sorunları vardı. Büyük ihtimal arızalandı. Kendim değiştiririm sorun değil. Bitirme projem tüm yıl sürdüğü için çok zor bir ihtimal servise göndermem. Zaten 4. yılını doldurdu. Masrafları eksik olmuyor :)
merhaba klavyeyi nasıl söküyorsun bilgi verebilir misin?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı