drmoon

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Monster Abra A7 v11.3 cihazımı daha dün aldım. Ama daha yeni olmasına rağmen oyunlarda düşük FPS alıyorum. YouTube inceleme videolarında CS:GO'da yüksek ayarlarda ortalama 150-200FPS alırken ben 90 FPS'i geçemiyorum ve bazen kasma oluyor. Ayarları düşüğe çeksem bile maksimum 130 FPS falan oluyor. Valorant'ta da durumlar böyle. Arkadaşımın PC'de GTX 1050 ekran kartı olmasına rağmen benimle aynı değerleri alıyor ve bazen daha yüksek değerleri de gördük. Aşağıya Valorant'taki MSI Afterburner değerlerimi bırakıyorum. Lütfen yardımcı olun. Nasıl düzelir, garantiye yollamak da istemiyorum daha yeni olduğu için. :(
Bu arada bütün ayarlardan performans modlarına aldım ve cihazım prize takılı, bütün her şey performans modunda şu an. Unlostun FPS arttırma videosundaki her şeyi de yaptım.
Cihaz özelliklerim şöyle:
i7 10750H işlemci.
GTX 1650 Ti
8 GB RAM.
250GB SSD.

Bu Valorantta en düşük ayarlardaki değerim ve cihaz prize takılı.
20200920_132623.jpg

Bu Valorantta en yüksek ayarlardaki değerlerim
20200920_132612.jpg

CS GO'ya gireken de bi kere şöyle bir hata verdi:
20200920_104746.jpg

Umarım anlaşılabilir olmuşumdur. Forumda ilk konum, hatalarımı mazur görün. Lütfen yardım edin.

Ekran kartı ve işlemciyi düşük kullanıyor. Ama Valorant çok ağır bir oyun olmadığından normal olabilir. Windows bazen eski sürüm ekran kartını yüklüyor siz manuel olarak yeni sürümü yükleyin önce. Sürücüleri Yükle | NVIDIA

Ekran kartımın sürücüleri güncel denedim bunu da maalesef. Dediğiniz gibi ekran kartı ve işlemciyi az kullanıyor bilgisayar çözümü yok mu bunun? Sorun şarj girişi veya adaptörü olabilir mi?

Ekran kartımın sürücüleri güncel denedim bunu da maalesef. Dediğiniz gibi ekran kartı ve işlemciyi az kullanıyor bilgisayar çözümü yok mu bunun? Sorun şarj girişi veya adaptörü olabilir mi?
Şarj alıyorsa şarj ile alakalı olduğunu sanmam. NVIDIA denetim masasından performans ayarlarınızı yapın belki unutmuşsunuzdur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Pil ayarlarından yüksek performans modunada alın.

Şarj alıyorsa şarj ile alakalı olduğunu sanmam. NVIDIA denetim masasından performans ayarlarınızı yapın belki unutmuşsunuzdur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
pil ayarlarından yüksek performans modunada alın.

Ayarlara baktım zaten yüksek performanslı NVIDIA ekran kartı seçiliymiş. Acaba sorun 8 GB RAM'de mi diye düşünüyorum ama arkadaşımın laptopu 8 GB RAM ve 1050 ekran kartı olmasına rağmen benimle aynı FPS alıyor. Sorun sanırım RAM'de de değil. :(

Ayarlara baktım zaten yüksek performanslı NVIDIA ekran kartı seçiliymiş. Acaba sorun 8 GB RAM'de mi diye düşünüyorum ama arkadaşımın laptopu 8 GB RAM ve 1050 ekran kartı olmasına rağmen benimle aynı FPS alıyor. Sorun sanırım RAM'de de değil. :(
8 GB RAM Valorant için yeterli. Sorun cihazda gibi duruyor durumu belirterek garantiye yollayın. Cayma hakkı oluyordu galiba 2 hafta içinde iade edebilirsin bence iade et.

8 GB RAM Valorant için yeterli. Sorun cihazda gibi duruyor durumu belirterek garantiye yollayın. Cayma hakkı oluyordu galiba 2 hafta içinde iade edebilirsin bence iade et.

Teşekkür ederim yardımların için. Yarın Monster'la iletişime geçeceğim iade edebilirim eğer mümkünse.
Ama yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa bekliyorum. Bilgisayar lazım olduğu için pek iade etmek istemiyorum açıkçası.

Sorunun kaynağı ''Sıcaklık''. Şuan'a kadar elime çok sayıda Monster geçti ve kasa kalitesi yerlerde olduğu için soğutması çok zayıf, haliyle ısı sorunu var. Normal çekirdek hızlarında sunulan işlemcilere 1 ghz daha kısılmış olarak müşteriye sunuluyor. +Isı arttıkçada çekirdekler kendini bir daha kısıyor. Performans kaybı yaşaman gayet doğal. Ucuz etin yahnisi misal :)

Sorunun kaynağı "sıcaklık". Şu An'a kadar elime çok sayıda Monster geçti ve kasa kalitesi yerlerde olduğu için soğutması çok zayıf, haliyle ısınma sorunu var. Normal çekirdek hızlarında sunulan işlemcilere 1 GHz daha kısılmış olarak müşteriye sunuluyor. +Isı arttıkçada çekirdekler kendini bir daha kısıyor. Performans kaybı yaşaman gayet doğal. Ucuz etin yahnisi misal :)

Hocam sıcaklık değerleri oyun laptopu için normal değil mi? 8K TL para verip böyle bir sorun yaşamak üzüyor insanı. İade veya değişim yapmaktan başka çözüm yolu yok mudur? Veya RAM'i 16 GB'a yükselince sorun düzelir mi?

Hocam sıcaklık değerleri oyun laptopu için normal değil mi? 8K TL para verip böyle bir sorun yaşamak üzüyor insanı. İade veya değişim yapmaktan başka çözüm yolu yok mudur? Veya RAM'i 16 GB'a yükselince sorun düzelir mi?

Ram ile alakasız. Monster notebook'lar diğer markalardan ziyade güç kısılmış olarak üretiliyor. Soğutması bunu kaldıramıyor. Varsa yakınınızda muadil farklı marka bir notebook, oyun içinde işlemcinin çekirdek ve ekran kartı hızlarını izleyin farkı anlayacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı