Çözüldü Monster Abra A7 V12.1.5 “This version of Mac OS X is not supported on this platform!” hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kakaolupuding

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Merhaba, cihazıma Yiğit Gençer’in paylaşmış olduğu macOS Mojave imajını yazdırdım ve kurmak için boot ettiğimde başlıkta olan hatayı alıyorum. Nasıl aşabilirim?
Özellikler:
  • Üretici & Model: Monster Abra A7 V12.1.5
  • CPU: Intel Core i5 10300H
  • Grafik Aygıtları: Intel UHD Graphics & GTX 1650 Refresh Edition (2020 Versiyon)
  • Ağ Aygıtları: Intel AX201 160 mHz
  • Diskler: Crucial P2 500GB NVMe SSD & WD_Black NVMe SSD 500GB & Silicon Power Ace A55 SATA 3 SSD 256GB
  • RAM: DDR4 2X8 16GB 2933mHz
D2EF4976-941F-40B3-B6D1-1EA4E55A2572.jpeg

Çözüm
Kul(la)ndığınız SMBIOS, kurduğunuz işletim sistemi sürümüyle uyumlu değil. Ya değiştirin ya da -no_compat_check boot komutunu ekleyin.

Config.plist'inizi OpenCore Configurator ile açın. NVRAM sekmesine tıklayın. Hemen sağındaki sütunda 7C... İle başlayan dizinine tıkladığınızda bootarg bölümünü görürsünüz. O bölüme istediğiniz boot komutunu girebilirsiniz. (bölüme tıkladığınızda belirginleşir her komut arasında bir boşluk) sonra s(a)ve edip çıkın. Kolay gelsin.
-No_compat_check girilmiş config.plist'iniz EFI/OC içine atın.
Merhaba, cihazıma Yiğit Gençer’in paylaşmış olduğu macOS Mojave imajını yazdırdım ve kurmak için boot ettiğimde başlıkta olan hatayı alıyorum. Nasıl aşabilirim?
Özellikler:
  • Üretici & Model: Monster Abra A7 V12.1.5
  • CPU: Intel Core i5 10300H
  • Grafik Aygıtları: Intel UHD Graphics & GTX 1650 Refresh Edition (2020 Versiyon)
  • Ağ Aygıtları: Intel AX201 160 mHz
  • Diskler: Crucial P2 500GB NVMe SSD & WD_Black NVMe SSD 500GB & Silicon Power Ace A55 SATA 3 SSD 256GB
  • RAM: DDR4 2X8 16GB 2933mHz
Eki Görüntüle 1230586
SMBIOS değiştirmeyi deneyin. Örnek olarak "MacBookPro11,3" ile SMBIOS'unuzu değiştirebilirsiniz.

Kul(la)ndığınız SMBIOS, kurduğunuz işletim sistemi sürümüyle uyumlu değil. Ya değiştirin ya da -no_compat_check boot komutunu ekleyin.

Config.plist'inizi OpenCore Configurator ile açın. NVRAM sekmesine tıklayın. Hemen sağındaki sütunda 7C... İle başlayan dizinine tıkladığınızda bootarg bölümünü görürsünüz. O bölüme istediğiniz boot komutunu girebilirsiniz. (bölüme tıkladığınızda belirginleşir her komut arasında bir boşluk) sonra s(a)ve edip çıkın. Kolay gelsin.
-No_compat_check girilmiş config.plist'iniz EFI/OC içine atın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows üzerinde çalışıyorsanız herhangi bir text edit ile pistinizi açın. -v ya da alcid = X (herhangi bir sayı) yazan satırı bulun tıklayın. Boşluk tuşu ile bir aradan sonra komutu yazın kaydedip çıkın olacaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı