Monster Abra A7 v12.2 Windows 10 %100 disk kullanımı

umutcicen

Femtopat
Yaklaşık 1 ay önce aldığım Monster Abra A7 v12.2 bilgisayarında 250GB SSD + 1TB HDD var ve sistemi SSD üzerine kurdum. Ve aldığım günden beri HDD üzerine kurduğum uygulamalarda takılma oluyor 1 dakika civarında sonra düzeliyor belirli aralıklarda takılıyor, görev yöneticisi üzerinden baktığımda performans sekmesinde HDD kullanımı %100 gözüküyor düştüğünde ise bilgisayar normale dönüyor. Superfatch ve wsearchı kapattım, Intel Rapid Storage Technology vardı sildim, Windows'um orijinal ve güncel yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1601560306935.png
herhangi bir program kullanmam gerekmiyor rastgele ve boşta dururken bile olabiliyor bu ekran görüntüsünde hiçbir şey açık değildi

Umut hocam merhaba 1 ay kadar önce bende monsterdan aynı laptopı aldım ve aynı problemi yaşıyorum temiz kurulum yaptıktan sonra bile aynen devam ediyor sıkıntı, siz çözebildiniz mi acaba problemi??

Umut hocam merhaba 1 ay kadar önce bende monsterdan aynı laptopı aldım ve aynı problemi yaşıyorum temiz kurulum yaptıktan sonra bile aynen devam ediyor sıkıntı, siz çözebildiniz mi acaba problemi??
maalesef hala çözemedim teknik servise gönderdim ve windows güncellemesiyle çözülecek demişlerdi güncellemeyi yaptığım halde yine çözülmedi ne yapacağımı hala bulamadım

Merhaba gelişmeler oldu, bir haber vereyim dedim. Belki işine yarayan olur. Monster teknik servise e-posta yollayıp evde yapabileceğim bir şey var mı diye sordum ve bana yapılabilecek bir şey olmadığını servise yollanması gerektiğini belirttiler. Bende yolladım 5 gün kadar sonra geri geldi laptop. HDD değiştirilmiştir diye de bir kağıt vardı içinde. Bende oh be kurtulduk diye düşündüm fakat temiz Windows 10 yükledim ve daha Drive'ları yüklerken bile yine %100'ler ve kasmalar başladı.

Drive'ların hepsi yüklendikten sonra yeniden başlattım PC'yi ama etkisi olmadı. En son yine e-posta attım sorunum devam ediyor diye ve bana birkaç PowerShell kodu ile birlikte "allupdate" adlı bir .bat dosyası yolladılar. Bunu kullanın sorununuz düzelir diye. Dosyanın ne olduğunu tam bilmiyorum fakat sorun çözüldü. HDD önceden %100 oluyorken şimdi hiçbir sıkıntı çıkarmıyor. Bu sıkıntıyı yaşayan varsa teknik servisle temasa geçsin. Ama takip etsin çünkü nedense başta vermiyorlar çözümü...

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı