Monster Abra A7 V12.4 Oyunlarda Düşük FPS

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Merhaba, arkadaşım yakın bir zamanda başlıktaki laptopu aldı.
Özellikleri kabaca şöyle; Intel i5 10200H, 1650 Ti ve 8 GB RAM.
Güç ayarlarını yüksek performans moduna getirdik, aynı işlemi Monster Control Center paneli üzerinden de yaptık, oyun moduna getirdik. Ayrıca NVIDIA Denetim Masası üzerinden oyunun 1650 Ti ile çalışmasın da sağlıyor. Fakat LoL oynarken FPS'in düşük olduğunu söylüyor. Bu konu hakkında fazla bilgim olmadığı için size sorayım dedim.
Oyun başında 110-120 FPS arası iken, sonradan 90 FPS sabitleniyormuş.
Bu sorunu başka oyunlarda da yaşıyordur muhtemelen. 8 GB RAM ve 1650 Ti'a göre normal midir? Yoksa atladığımız bir şey mi var?
Monster sitesi üzerinden sürücüleri güncellemiş (ekran kartı sürücüsü dışında), ekran kartı sürücüsünü de direkt NVIDIA sitesi üzerinden yüklemiş. Oyun ayarlarını en yükseğe almayı da denedik, yine devam etti sorun. Bu bir sorun mu onu bile bilmiyorum :D . Eğer sorunsa çözümü nedir?

Diğer oyunlarda durumlar ne? LoL için normal değerler, işlemci odaklı bir oyun.
Bak mesela i5 10300H ile de benzer değerler oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Minecraft'ta da sorun olduğunu söylüyor. Henüz fazla oyun yüklememiş, 1-2 gün önce aldı cihazı. Ayrıca ısı değerleri vb. şu an lazımsa isteyemem, uyuyordur muhtemelen arkadaş :D .

Bak mesela i5 10300H ile de benzer değerler oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
"MUX olmayan bir cihazda normal, işlemci odaklı oyun." daha doğru olur.
Hocam değil de, "heda" mı demeliydim yoksa? :)
Güzel diziydi :)

Oyun laptopuna böyle bir işlemci neden koyulur hiç anlamış degilim. 8250u işlemci ile yakın performansı alıyorum. Ekran kartıda mx130 yani sizinkinin yanından geçemez

Geri
Yukarı