Monster Abra A7 V3.1 veya MSI GX70 3BE-081TR

MSI GPU olarak Monster den daha iyi. Ancak CPU olarak çok geride. GTX 860m güncel oyunları ultra da olmasa da yüksek ayarlarda oynatabilir. Ancak SSD+RAM+Windows farkı var. Bunu Monster de özelleştirerek almanız gerekir. Buda 650 TL gibi bir fark yapar. Kalite olarak sorarsan tabikide MSI. Ama Monster'de göz ardı edilmemeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim tavsiyem monster olurdu. Single player oyun oynuyorsan işlemcinin artısını pek görmezsin ve 8970m daha fazla performans verecektir ancak multiplayer da işlemcinin önemi artacaktır ve 4700MQ daha fazla performans verecektir. MSI'da o işlemci yüzünden daha düşük fps alabilirsin. Bu yüzden Monster tavsiyem. Ve de o programları kullanacağın zaman i7 daha fazla performans gösterecektir bu yüzden Monster. Bir de arada 1 kilo 200 gram fark var. Laptop taşımadıysan 200 gram bile çok ciddi bir rakamdır. Tabi birde Monster daha fazla özelleştirebilir seçenek sunuyor. WASD tuşlarının altında da ısınma olmayacaktır. Msi bilemem ısınır gibime geliyor.

İkisinde de sağlam soğutma sistemi var. Tek fark işlemci zaten o kafamı çok karıştırıyor ama bir tarafta da orijinal Win8 + SSD + MSI kalitesi var. Monster'a kalitesiz demiyorum tabi ki ama ne bileyim aklımı bunlar karıştırıyor. Yani şöyle söyleyeyim. Öyle çok FPS oyun manyağı falan değilim ben. Dota 2 belki LOL falan oynarım. Arada Fifa15 ve NBA 2k15 falanda gider. Şunu sormak istiyorum. MSI aldıktan sonra başka bir işlemci takabilir miyim? Yani gidip i7 işlemci takabilir miyim bilgisayara, takarsam stabil performans alır mıyım?

İşlemci muhtemelen değiştirilecektir ama stabil çalışması konusunda pek emin değilim. Çünkü o bilgisayarı AMD ile ortak yapmış. Yani soğutmasını bile ona göre yapmıştır. Belki ondan dolayı alacağın yere bir sor. Ben daha fazla kafanı karıştırmayayım senin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı