Monster Abra A7 v7.3 donma ve siyah ekran sorunu

Alican barış

Centipat
Herkese sağlıklı günler, bilgisayarıma format attıktan sonra yaşadığım problemleri sizlere aktarmak istiyorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

Öncelikle bilgisayarım, Monster Abra A7 v7.3.

İşlemci: 7.nesil kaby lake Intel Core i5 7300 HQ.

Ekran kartı: Intel HD 630 ve GTX 1050.

Chipset: HM175 chipset.

M.2 SSD portu.

1X M.2 SSD.

Format atmadan önce Windows 10 sorunsuz çalışıyordu donma kasma kesinlikle olmuyordu. Önce Win 7 Ultimate denedim internetteki ISO'lar ile. PC'yi açmayı bile başaramadım. Boot ettikten sonra wndows kurulurken ilk yeni başlatmadan sonra mavi ekran verdi.

Daha sonra Win 10 kurdum her şey stabil çalıştı. Ancak şöyle sorunlar oluşuyor; güncellemelerden sonra yeniden başlatırken tam oturum açılacağı sırada ekran gelmiyor siyah ekranda kalıyor. Oyunlarda PC komple donuyor ( ses ve görüntü. Mouse klavye çalışmıyor ). Ayrıca bilgisayarı açmak için 3-4 deneme yapıyorum. Yine aynı şekilde tam oturum açma ekranı geleceği sırada boş bir siyah ekranla kalıyorum.

Sorunun dahili ekran kartında olabileceğini düşünüp silip yükledim çeşitli sürümlerine kadar yükledim sonuç yok. Harici ekran kartını da aynı şekilde denedim.

BIOS ayarlarında biyerleri değiştirip ayarları bozduğuma inanıp biraz araştırdım ama sonuç alamadım. UEFI mod açık şekilde SATA: AHCI'de Secure Boot kapalıda.

Format atarken disk bölümlendirmede bütün diskleri silip. Yükleyeceğim yeri de 2'ye bölüp öyle ilerliyorum.

Wndowsu orijinal sitesinden indiriyorum. Sürücüleri son sürümlerini denedim olmadı. Monster'in sitesinde önerilen sürümleri denedim ( çoğu 2017 2018 tarihli ) onlarda olmadı.

Sorun nedir ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Fikri olan kimse yokmu

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı