Monster Abra laptopta FPS düşmesi yaşanıyor

ziya

Kilopat
İyi günler dilerim. Monster Abra sahibiyim. Sistem özelliklerim:
GTX 1050 Ti.
Intel i7 8750H.
8 GB RAM.
Sorunum şu. Oyunlarda biraz oynadıktan sonra FPS'im normalin altına düşüyor. MSI Afterburner ile kontrol ettiğimde işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarım normal derecelerde seyrediyor bu sırada. Fakat işlemci kullanımı %100 oluyor ve FPS düşüyor bu sebeple. İşlemci saat hızı sıcaklıktan dolayı düşmüyor onu kontrol ettim. Garip olarak bilgisayarı prizden çekip yeniden taktığımda sorun düzeliyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

GTX 1050 Ti.
Intel i7 8750H.
8 GB RAM.
Sorunum şu. Oyunlarda biraz oynadıktan sonra FPS'im normalin altına düşüyor. MSI Afterburner ile kontrol ettiğimde işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarım normal derecelerde seyrediyor bu sırada. Fakat işlemci kullanımı %100 oluyor ve FPS düşüyor bu sebeple. İşlemci saat hızı sıcaklıktan dolayı düşmüyor onu kontrol ettim. Garip olarak bilgisayarı prizden çekip yeniden taktığımda sorun düzeliyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
dostum teknik bir sorun olabilir bence servise yolla

GTX 1050 Ti.
Intel i7 8750H.
8 GB RAM.
benim bilgisayardada aynı sorun vardı format atınca düzeldi istersen format atmayıda deneyebilirsin servis olmaz ise

Sıcaklıklar ne durumda? Normal dediğiniz ne kadar?
Ayrıca RAM az. Muhtemelen bu yüzden yaşıyorsunuz bu düşüşleri.
Uzun oyun sonrası 70 derece görüyorum en fazla FPS bu değerlerden önce de düşmeye başlıyor.
Ram konusuna gelince ben de aynısını düşünüyordum fakat bir anda yaşanmaya başladı.
NVIDIA yeni sürücü gelmişti bir bak istersen.
Deneyeceğim teşekkürler. Ekran kartından olduğunu sanmıyorum ama.
bir format atmayıda dene oda olmaz ise sürücülerini kontrol et nvida sürücüleride dahil
Tamamdır çok teşekkürler.

Geri
Yukarı