Monster Abra V17.1 BIOS Güncelleme

gokberksahan

Femtopat
Daha fazla  
Monster Abra A5 v17.1 model bilgisayara Windows 11 güncelleştirmesi yaparken Monster logosunda donuyor, aşağıda resimde belirtildi. Ben de bu durumu araştırdığımda BIOS güncellemesi ile çözüldüğünü öğrendim. Güncel BIOS sürümünü aldım ancak nasıl BIOS güncellemesi yaparım, bilmiyorum. Rica etsem adım adım anlatabilir misiniz? Dosya resimleri aşağıda.

Dosya Ekleri

• 1633559910545.jpg
    1633559910545.jpg
    82,8 KB · Görüntüleme: 301
  • NH58HJQ-F1-1.07.09TFB17-ABRA A5 V17.1-1208-SKU 14.12.2021 18_17_48.png
    NH58HJQ-F1-1.07.09TFB17-ABRA A5 V17.1-1208-SKU 14.12.2021 18_17_48.png
    33,3 KB · Görüntüleme: 267
  • NH58HJQ-F1-1.07.09TFB17-ABRA A5 V17.1-1208-SKU 14.12.2021 18_17_57.png
    NH58HJQ-F1-1.07.09TFB17-ABRA A5 V17.1-1208-SKU 14.12.2021 18_17_57.png
    74 KB · Görüntüleme: 286
Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak BIOS dosyalarını daha alt bir klasöre almanızı öneririm. Şu anda klasör adları toplamı aşırı uzun.

FlashMeWinX64.BAT dosyasını çalıştırıp dener misiniz? Yönetici olarak çalıştırmak gerekebilir. Olmazsa TFB17709 dosyasını da çalıştırabilirsiniz.

Monster sitesinden güncel BIOS sürümünü istedim, attılar. Dosya olarak geldi. Kurulumu nasıl yapmam gerekiyor?

EC ve BIOS için gerekli dosyaları indirdim fakat ne yapacağım nasıl yapacağım bilmiyorum, indirdiğim dosyaları nasıl kullanacağımı açıklayabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    81,8 KB · Görüntüleme: 198
Hocam uzun zaman sonra konuyu hortlatıyorum ama aynı model monster laptopumda anlık drop ve kasma sorunları yaşıyordum. Araştırdığımda bir çok kişinin bu sorunları yaşadığını ve BIOS güncelleyerek düzelttiğini gördüm. Recep hocamın attığı linke girip en üstteki iki dosyayı indirdim, fakat en üstteki dosyalar eski BIOS sürümüymüş, BIOS'u updatelemek yerine downgrade etmiş oldum. Şimdi bilgisayar açılma ekranında donuyor, BIOS'a girebiliyorum, fakat oradan da bir şey yapamadım. Ayrıca BIOS kurmadan önce geri yükleme noktası oluşturmuştum. Format veya geri yükleme noktası durumu çözer mi? Yoksa bir şekilde USB ile BIOS update'i mi atmalıyım?

Hocam uzun zaman sonra konuyu hortlatıyorum ama aynı model Monster laptopumda anlık drop ve kasma sorunları yaşıyordum. Araştırdığımda birçok kişinin bu sorunları yaşadığını ve BIOS güncelleyerek düzelttiğini gördüm. Recep hocamın attığı linke girip en üstteki iki dosyayı indirdim, fakat en üstteki dosyalar eski BIOS sürümüymüş, BIOS'u updatelemek yerine downgrade etmiş oldum. Şimdi bilgisayar açılma ekranında donuyor, BIOS'a girebiliyorum, fakat oradan da bir şey yapamadım. Ayrıca BIOS kurmadan önce geri yükleme noktası oluşturmuştum. Format veya geri yükleme noktası durumu çözer mi? Yoksa bir şekilde USB ile BIOS Update'i mi atmalıyım?

Format durumu çözer mi bilmiyorum da bir şekilde güncel BIOS sürümünü USB ile almalısın, Monster destek ekibine yaz, bilgisayarının modeline göre sana güncel BIOS sürümünü atacaklar.

Format durumu çözer mi bilmiyorum da bir şekilde güncel BIOS sürümünü USB ile almalısın, Monster destek ekibine yaz, bilgisayarının modeline göre sana güncel BIOS sürümünü atacaklar.
Hocam Monster destekten güncel BIOS sürümünü aldım. USB'ye attım, bilgisayara takıp BIOS'tan USB'ye girdiğimde birkaç tane .efi dosyası görünüyor. Hepsini çalıştırmayı tek tek denedim, fakat ".efi boot failed" diye bir uyarı alıyorum. Nasıl çözeceğim hakkında bilginiz var mıdır?

Hocam Monster destekten güncel BIOS sürümünü aldım. USB'ye attım, bilgisayara takıp BIOS'tan USB'ye girdiğimde birkaç tane .efi dosyası görünüyor. Hepsini çalıştırmayı tek tek denedim, fakat ".efi boot failed" diye bir uyarı alıyorum. Nasıl çözeceğim hakkında bilginiz var mıdır?
Resim atabilme şansın var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı