Monster cihazda driver güncelleme sırası nasıl olmalı?

Bilal Nurullah

Decapat
Merhaba. Cihaza temiz kurulum yaptım. Driver güncelleme sırası nasıl ilerlemeli? Demek istediğim önce Windows Update'leri yapıp Mi Flash'tan driver mı kurmalıyım yoksa tam tersi mi? Driver çakışması olur mı diye düşünüyorum?
Ayrıca Teknik servisi aradığımda bana hem site hem de flashtaki driverlerin eski olduğunu ve NVIDIA Experience ve Windows sistem güncelleme uygulamalarıyla driver güncellememi önerdi. Driverlar çakışır mı? İlk önce Windows Update mı yoksa gerekli driverları mı kurmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her parçanın kendine ait ayrı Driver'ları olur. Rastgele yükleyin çakışma gibi şeyler olmayacaktır.

Merhaba. Cihaza temiz kurulum yaptım. Driver güncelleme sırası nasıl ilerlemeli? Demek istediğim önce Windows Update'leri yapıp Mi Flash'tan driver mı kurmalıyım yoksa tam tersi mi? Driver çakışması olur mı diye düşünüyorum?
Ayrıca teknik servisi aradığımda bana hem site hem de flashtaki driverlerin eski olduğunu ve NVIDIA Experience ve Windows sistem güncelleme uygulamalarıyla driver güncellememi önerdi. Driverlar çakışır mı? İlk önce Windows Update mı yoksa gerekli driverları mı kurmalıyım?

Önce flashtaki yazılımları kurun daha sonra Windows Update'i çalıştırın eski olan sürücüler Update üzerinden güncellensin daha sonra yine ekran kartı üreticinizin sitesinden en yeni driveri indirip kurun. Bence en iyisi böyle olur.

Windows 10 - 11'de ilk kurulumda zaten Generic Driverlar mevcuttur. Yapacağın önemli iki driver güncellemesi var; 1-Nvidia 2-Thunderbird bağlantı sürücüsü.

Geri kalan güncellemeleri Windows otomatik olarak yapar.

Geri
Yukarı