Monster & Clevo RGBController Kaynak Kodu (Color Picker, Rainbow)

Makaleler
12
Daha fazla  
Meslek
Software Developer
Merhabalar yeni nesil Monster (Clevo) bilgisayarlarının genelinde RGB kontrolü için Control Center 3.0 kullanılmakta. Ne yazık ki bu uygulamadada sınırlamalar mevcut ve RGB kontrolünde 13 renk (değişebilir) ile sınırlı. İncelediğim zaman bilgisayarların ışıkları gerçek RGB olduğunu fark ettim. Bunun üzerine bir program geliştirdim ve açık kaynak olarak paylaşmak istedim. Bu geliştirdiğim programda Color Picker ile istediğiniz renklere çevirebiliyorsunuz. Rainbow efekti olmadığı içinde basit bir animasyon hazırladım. Ucu açık bir proje istediğiniz gibi animasyonlar yazabilirsiniz.
Kaynak kodunu inceleyebilirsiniz, geliştirebilirsiniz veya kullanabilirsiniz.

Derlenmiş Hali / İndirme
RGBController.zip
Virüs Total

Control Center 3.0

1634836798985.png

VS

RGBController

Screenshot1.png

Screenshot2.png

Screenshot3.png

Screenshot4.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Derlenmiş halini paylaşmayı istemiyor musunuz, yoksa yasak olduğunu mu düşünüyorsunuz? Yasak olduğunu sanmıyorum çünkü birçok kişi kendi uygulamasını paylaşıyor burada. Virustotal sonucunu da eklerseniz birçok kişinin işine yarar.

Ek olarak Tongfang kasalara da bir uygulama yapma imkanınız var mı? Kendi uygulaması iğrenç ötesi çünkü. Uygulama çalışırken maksimum parlaklıkta çalışmıyor. Bu yüzden otomatik parlaklığı kapatıp registryden renk kodunu değiştiriyorum :D

Derlenmiş halini paylaşmayı istemiyor musunuz, yoksa yasak olduğunu mu düşünüyorsunuz? Yasak olduğunu sanmıyorum çünkü birçok kişi kendi uygulamasını paylaşıyor burada. VirusTotal sonucunu da eklerseniz birçok kişinin işine yarar.

Ek olarak tongfang kasalara da bir uygulama yapma imkanınız var mı? Kendi uygulaması iğrenç ötesi çünkü. Uygulama çalışırken maksimum parlaklıkta çalışmıyor. Bu yüzden otomatik parlaklığı kapatıp registryden renk kodunu değiştiriyorum :D
Yasak olabileceğini düşünüyordum. Elimde Tongfang'a ait bir cihaz olmadığı için yapma imkanım yok. Yaptığım işleme tersine mühendislik diyebiliriz kendi sisteminde kendi uygulamalarının kullandığı modülleri ve kod bloklarını alıyorum bundan dolayı elimde cihaz olmadığı için biraz zor.

Ayrıca derlenmiş hali eklendi.

Son düzenleme:
Ne tarz dosyalar gerekiyor? Programlama bilgim yok ama yapabileceğim bir şey varsa deneyebilirim. Çok şart değil ama GitHub sayfanıza ekleyebilirsiniz.

Ne tarz dosyalar gerekiyor? Programlama bilgim yok ama yapabileceğim bir şey varsa deneyebilirim. Çok şart değil ama GitHub sayfanıza ekleyebilirsiniz.
Yasal olup olmadığını bilmediğim için burada paylaşamıyorum işlemleri ve kullandığım yazılımları.

Yeni konular

Geri
Yukarı