Çözüldü Monster DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Pamukbey13

Centipat
Daha fazla  
Merhaba bir cumartesi bir de bugün art arda başlıkta yazdığım mavi ekran hatalarını alıyorum. PC'de herhangi bir virüs yok ve minidump dosyasıda yok. Anlamadım niye oluyor? İlk başta GTA V oynarken oldu. Dedim herhalde çok zorladım sistemi. Sonra bugünde Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oynarken yine bunu alınca konu oluşturma kararı aldım. Sorun şu minidump dosyası yok. Oluşmuyor. Monster Notebook kullanıyorum. (Windows 11 kullanıyorum ve Monster yeni 1 ay önce geldi)

Ben de birkaç sene önce aynı hatayı alıyordum notebookumda. Format vs. gibi çözümler denemiştim kendimce, bir şey değişmeyince Monster teknik servise gönderdim sorunu açıkladım daha da o hatayla karşılaşmadım.

Cihazı alalı 2 ay oldu ne yazık ki bende aynı hatayı alıyorum Online oyunlarda oyun ortası hata geliyor AFK uyarısı alıyorum çok sinir bozucu bir şey umarım çözümü bulabiliriz klavyeyle ilgili olduğunu söylüyorlar bu hata koduyla karşılaşan çoğu model ne yazık ki Monster marka.

Hocam bir de ilk mavi ekran (driver IRQL)'da ekran %100 olunca bir garipleşiyordu.

Üstadım eğer bir daha bu hatayı alırsanız bir an önce mavi ekranın telefonla bir resmini çekmeyi deneyin minidump dosyası oluşmuyorsa maviekranda genelde what failed diye bir kısım oluyor orada da hataya neyin neden olduğu yazabiliyor tahminim sizinde kbdclass.sysden bu hatayı aldığınız fakat bu hataya driverlerde neden olabiliyor ben minidump dosyalarıma baktığımda ilk hatayı ekran kartım yüzünden aldığımı gördüm.

Üstadım eğer bir daha bu hatayı alırsanız bir an önce mavi ekranın telefonla bir resmini çekmeyi deneyin minidump dosyası oluşmuyorsa maviekranda genelde what failed diye bir kısım oluyor orada da hataya neyin neden olduğu yazabiliyor tahminim sizinde kbdclass.sysden bu hatayı aldığınız fakat bu hataya driverlerde neden olabiliyor ben minidump dosyalarıma baktığımda ilk hatayı ekran kartım yüzünden aldığımı gördüm.

Hocam merhaba bugün şu anda mavi ekran hatası aldım ve what failed: kbdclass.sys diyor.

Konuya gider. Benzer sorunu forumda çözmüşlerdi verdiğim linkten bir kontrol edin.

Hocam merhaba yönlendirdiğiniz konuda son sayfalarda aynı çözüm yolunu deneyen bir arkadaşımız ne yazık ki klavye mousesinin kontrolünü kaybedip makinesini formatlamak zorunda kalmış çözüm sahibi verdiği çözüm yolunun kişisel olduğu herkeste işe yaramayabileceğini belirtmiş bu yüzden tavsiyem kendi minidump dosyasını paylaşıp buna göre bir çözüm yolu beklemesi olacaktır.

Hocam merhaba yönlendirdiğiniz konuda son sayfalarda aynı çözüm yolunu deneyen bir arkadaşımız ne yazık ki klavye mousesinin kontrolünü kaybedip makinesini formatlamak zorunda kalmış çözüm sahibi verdiği çözüm yolunun kişisel olduğu herkeste işe yaramayabileceğini belirtmiş bu yüzden tavsiyem kendi minidump dosyasını paylaşıp buna göre bir çözüm yolu beklemesi olacaktır.

Hocam yaptım sorun düzeldi klavye mouse sıkıntılı değil yine de sağ olun uyardığınız için tam yaptığımda okudum restart attım sorun yoktu.

Konuya gider. Benzer sorunu forumda çözmüşlerdi verdiğim linkten bir kontrol edin.

Çok sağ olun hocam düzeldi sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı