Monster ekran değişimi ve RAM yükseltme ücreti

Hooiser

Hectopat
Merhabalar. Geçen günlerde Monster laptopumun ekranını kasadan kopardım ve ekranı kırıldı (olay garip isterseniz anlatırım). Şu an teknik serviste ve ücretli bir şekilde yaptırmayı düşünüyorum. 1000TL'ye kadar ailemden izin aldım ama münkünse yanına 8 GB RAM de ekletmek istiyorum. Sizce ne kadar tutar tahminlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Ayrıca rica eden olursa süreci de anlatabilirim. (monitör 15.6 inç ve 60 Hz mat ekran)

Bütçen fazla yoksa 4 GB RAM düşün, 12 ile 16 çok fark etmez bence, ki Dual Channel olur en azından.
Büyük ihtimal sisteminde 8 GB RAM mevcut. 4 GB ve 8 GB istisnai durumlar hariç çift kanal olarak çalışmayacaktır.
Menteşelere de zarar verdiyseniz 1000 TL'nin çok rahat üstünde çıkacaktır masraf.

RAM yükseltmek için fiyat sorduğumda "8 GB ( 1x 8 GB ) DDR4 L 1.2V 2933MHz 352 ₺" demişlerdi. 1000 TL'ye kadar izin aldıysanız ve eğer bilgisayarınızda 8 GB varsa ekletmemenizi beklemenizi öneririm.

6 ay önce 1080p 144 hz ekran ucreti 750 tl idi 8 gb ramde 399 tl idi yarın monsterı arayıp bilgi alabilirsin ekranin 60hz olduğu için ucret düşebilir yanlız ellerinde ekran var ise

8 GB RAM 350TL olsa panelide 1200e taksalar en iyi ihtimal ile 1500 üstünü görürsünüz.

Paneli nasıl kopardığınızı anlatırsanız sevinirim.
Menteşeler aç kapa yaparken kırıldı benim hatam olmamasına rağmen fakat sonra ben arkadaşlarımla pes atmak için pcyi salona taşıdım pesi attık takıldık fln sonra masanın üstünde ekran yatık şekildeyken hem ekranın hem masanın siyah olmasından kaynaklı yerden prizi çıkarırken destek kolumu ekrana koymuşum çıkarırken çatırt diye bi ses geldi ardından pcyi açtığımda resimde ki gibiydi (ağır aptallığım .d)
1618402280488.png

Geri
Yukarı