Monster fiyatları neden indirmiyor?

Dolar yüksekken aldıkları partileri önce yüksekten satacaklar ki zarar etmesinler.
Peki şu an dolar düşükken aldıkları partileri, dolar arttığında düşükten satacaklar mı? Hayır, hiçbir şey olmamış gibi o günkü yüksek kur piyasası ne ise ondan koyacaklar. Lafım size değil yanlış anlamayın.

Peki şu an dolar düşükken aldıkları partileri, dolar arttığında düşükten satacaklar mı? Hayır, hiçbir şey olmamış gibi o günkü yüksek kur piyasası ne ise ondan koyacaklar. Lafım size değil yanlış anlamayın.
İşte biz buna "stokçuluk, fırsatçılık" diyoruz. Maalesef böyle yapacaklar. Devlet denetlemediği sürece olan yine halka olacak.

17 olunca diye düşünmemek lazım. 13-17 TL arasında 4 gün var sadece, hatta 15-17 TL aralığı aynı gün içinde gerçekleşti. Düşüşü de bir o kadar hızlı oldu. Her firma bu arada zam yapmadı. O hızlı çıkış anında satışı durduran firmalar falan oldu. Düşüş bekliyorsan 13-14 bandından 11 TL'ye inmiş gibi bir fark bekle.

Diğer takip ettiğim firmalar iyi bir şekilde düşüş yaptı ama stoktan az olduğundan alma şansım olmadı yoksa 3060'lı masaüstünü 13.300'den verdiler dün ya da cuma olması lazım.

Neden satsınlar ki? Ticarette aldığın değil alacağın fiyata göre işlem yaparsın.

Piyasanın normal düzenine dönmesi gerekiyor önce.

Neden satsınlar ki? Ticarette aldığın değil alacağın fiyata göre işlem yaparsın.

Piyasanın normal düzenine dönmesi gerekiyor önce.
Mevzuyu satıcının gözünden kesinlikle anladım hocam yalnız çözemediğim şöyle bir olay var.
Şuan mevcut olan stoklar eriyene kadar satıcı eski fiyattan satmak zorunda, ve yeni stokları yeni fiyattan verip ucuzdan satacak pekala. Peki insanlar fiyatların düşmesini bekler ve almazsa? Stokların erimesi çok uzun sürerse? Piyasada durgunluk(resesyon) olmaz mı?

Dizüstü tarafında Monster; ASUS, MSI, ACER gibi markalardan pahalı bir konumda ise bir sorun vardır. Benim gördüğüm kadarıyla böyle bir şey yok.

Mevzuyu satıcının gözünden kesinlikle anladım hocam yalnız çözemediğim şöyle bir olay var.
Şu an mevcut olan stoklar eriyene kadar satıcı eski fiyattan satmak zorunda, ve yeni stokları yeni fiyattan verip ucuzdan satacak pekala. Peki insanlar fiyatların düşmesini bekler ve almazsa? Stokların erimesi çok uzun sürerse? Piyasada durgunluk(resesyon) olmaz mı?

Bildiğim kadarıyla öyle bir zorunluluk yok ama benim demek istediğim doların yükselişine göre fiyat çekiyorsan düşüşüne göre de fiyat çekmelisin 1 2 TL düşmedi ya
İsteiğim laptop:

Tulpar T7 v20.4​

Geri
Yukarı