Monster laptop alındığında ne yapılmalı?

Kloox

Hectopat
Merhaba Monster'in Tulpar T7 v24.1 modelini aldım. Laptoplar hakkında pek bir bilgim olmadığı için masaüstü gibi normal Windows kurulumu yapacaktım. Ama forumda diğer konularda içinden çıkan USB'de hazır Windows olduğu vs. yazıyordu böyle bir şey var mı? Ayrıca ilk yapacağım iş ne olmalı? Masaüstünde RAM hızını ayarlıyorduk laptoplarda da öyle bir mevzu var mı? Ayrıca BIOS menüsü biraz karışık geldi (aşağıda fotoğrafı var ve fotoğraf temsili) bu menünün neresinden RAM hızını ayarlayacağım ve boot menüsü kapalıymış nereden açacağım. Ayrıca başka başka yapmam gereken işlemler var mı? Şimdiden teşekkürler.

Laptop: Tulpar T7 V24.1 17,3" Gaming Laptop | Monster Notebook
BIOS:

monster.PNG

Windows Update'de olan güncellemeleri kur.
Ekran kartı sürücüsünü kur.
Tercihen antivirüs kurabilirsin. Tavsiyem Kaspersky ya da Bitdefender.
USB'de sürücüler olması gerek.

Merhaba Monster'in Tulpar T7 v24.1 modelini aldım. Laptoplar hakkında pek bir bilgim olmadığı için masaüstü gibi normal Windows kurulumu yapacaktım. Ama forumda diğer konularda içinden çıkan USB'de hazır Windows olduğu vs. yazıyordu böyle bir şey var mı? Ayrıca ilk yapacağım iş ne olmalı? Masaüstünde RAM hızını ayarlıyorduk laptoplarda da öyle bir mevzu var mı? Ayrıca BIOS menüsü biraz karışık geldi (aşağıda fotoğrafı var ve fotoğraf temsili) bu menünün neresinden RAM hızını ayarlayacağım ve boot menüsü kapalıymış nereden açacağım. Ayrıca başka başka yapmam gereken işlemler var mı? Şimdiden teşekkürler.

Laptop: Tulpar T7 V24.1 17,3" Gaming Laptop | Monster Notebook
BIOS:

Eki Görüntüle 1115513
İmkan varsa iade edilmeli.

Tam performans istiyorsan BIOS'ta mevcutsa Intel grafik birimini devre dışı bırakmalısın. BIOS'ta böyle bi ayar mevcut değil ise harici bir monitör takman gerekli.

Geri
Yukarı