Monster laptop anlık donuyor ve "dırrrr" sesi geliyor

LockDownTR

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Fizyoterapist-EGM
Arkadaşlar iyi günler. Cihazımda oyunlar falan zaman zaman laptop 3 saniye donuyor hoparlörden dırrrrr sesi geliyor, sonra düzeliyor. Hangi oyun olursa olsun aynı hatayı alıyorum. Discord açıksa eğer bu cızırtı ve donma olayından sonra bana sesler gelmiyor. Discord'u kapatıp açıyorum, düzeliyor. Sonunu yaşayan var mı? Çözümü nedir? Laptopu ilk aldığım sıralarda böyle sorunlarım yoktu. Şu an 10 aydır kullanıyorum.

Arkadaşlar iyi günler. Cihazımda oyunlar falan zaman zaman laptop 3 saniye donuyor hoparlörden dırrrrr sesi geliyor, sonra düzeliyor. Hangi oyun olursa olsun aynı hatayı alıyorum. Discord açıksa eğer bu cızırtı ve donma olayından sonra bana sesler gelmiyor. Discord'u kapatıp açıyorum, düzeliyor. Sonunu yaşayan var mı? Çözümü nedir? Laptopu ilk aldığım sıralarda böyle sorunlarım yoktu. Şu an 10 aydır kullanıyorum.
Merhabalar,

aynı sorun bende de var ama çok nadiren oluyor. Oyun çok fazla oynamıyorum. Genelde laptopı işim için kullanıyorum ve tam ortasında dırrr sesi geliyor. Sonrasında ise düzelmiyor. Laptop kitleniyor ve ben güç tuşundan kapatmak zorunda kalıyorum.

Merhabalar,

aynı sorun bende de var ama çok nadiren oluyor. Oyun çok fazla oynamıyorum. Genelde laptopı işim için kullanıyorum ve tam ortasında dırrr sesi geliyor. Sonrasında ise düzelmiyor. Laptop kitleniyor ve ben güç tuşundan kapatmak zorunda kalıyorum.
Bende 3 saniye sürüyor geri düzeliyor hocam anlık bir hata sanırım ama bulmaya çalışıyorum artık canımı sıkmaya başladı.

Bende 3 saniye sürüyor geri düzeliyor hocam anlık bir hata sanırım ama bulmaya çalışıyorum artık canımı sıkmaya başladı.
hocam bu arada benım bahsettigim sorun önceden daha sık aralıklarla tekrarlardı. özellikle proje çizdigim dönemlerde beni deli etmişti.

servise götürdüm. net bir çözüm sunmadılar ama macun+temizlik ile sıklıgı baya azaldı. siz de bi gösterseniz iyi olur

Sorunun olası sebepleri:

1. Güç besleme arızası
  2. Pilin yerinden çıkması
  3. Çipset arızası
  4. Aşırı ısınma
Termal macun yenileyip içini bi' temizleyin. Bilmiyorsanız ücretsiz bakım hizmeti var servislerinde.
1-Farklı güç seçeneklerinde aynı hata alınıyor
2-Pil kontrol ettim
3.Bilgisayarın tamamen çalışmasını etkiler diye düşünüyorum bundan dolayı olsa.
4-İşlemci 80 derecelerde seyrediyordu az önce hata alırken termal macun vs bakımı 1 ay önce yapıldı.
hocam bu arada benım bahsettigim sorun önceden daha sık aralıklarla tekrarlardı. özellikle proje çizdigim dönemlerde beni deli etmişti.

servise götürdüm. net bir çözüm sunmadılar ama macun+temizlik ile sıklıgı baya azaldı. siz de bi gösterseniz iyi olur
Hocam bakımları yapıldı aslında bana yazılımsal gibi geliyor olay günlüğünden bakmak istiyorum ama nereden ve hangi katagoriden bakacağımı bilmiyorum.

Merhaba sorunu çözdünüz mü? Yeni Monster notebook aldım ve bende de aynı sorun var. Ne yapmalıyım, lütfen yardımcı olur musunuz?

Benim eski laptop da vardı. Ses ve takılma oluyordu bazen de mavi ekran veriyordu özellikle internet bağlantısı koptuğunda oluyordu.

Ben ağ adaptörünü değiştirmiştim o zamandır bir sıkıntıyla karşılaşmadım.

Geri
Yukarı