Monster laptop için DDR4 3200 MHz RAM önerisi

kadirkeskin

Hectopat
Merhabalar, laptopuma RAM eklemek istiyorum. Şu an 8 GB var. 16 eklersem bir sorun oluşur mu? Bir de Samsung var. Alacağım RAM farklı marka olursa sorun oluşur mu? Bunlara göre RAM önerebilir misiniz?

2021-09-27 (4).png

Dosya Ekleri

• 2021-09-27.png
    2021-09-27.png
    18,2 KB · Görüntüleme: 26
Farklı marka olursa sorun oluşabilir. Bigboy RAM'lerde Samsung çip var, bü yüzden birbirlerinde uyarlar.

16 GB yeterli, 24 GB gereksiz. bu yüzden 8 GB eklemenizi öneririm.

Farklı marka olursa sorun oluşabilir. Bigboy RAM'lerde Samsung çip var, bü yüzden birbirlerinde uyarlar.

16 GB yeterli, 24 GB gereksiz. Bu yüzden 8 GB eklemenizi öneririm.

Ben biraz araştırdım da benimki 22CL bu attığın ise 17CL uyumsuz olmuyor mu? Tam bilmiyorum yani de 1 saattir bakıyorum sitelere MHz ve CL aynı olsun demiş herkes.

Aynı değerde olması elbette daha iyi olur. Farklı değerler sıkıntı yapabilir. Çalışırsa da düşük olana göre çalışır.

Aynı değerde olması elbette daha iyi olur. Farklı değerler sıkıntı yapabilir. Çalışırsa da düşük olana göre çalışır.

Yani üstteki arkadaşın attığı yerine 22CL ve 3200 MHz'li bakmamda fayda var fakat 8 GB Bigboy RAM piyasada yok şu an stok yok diyor bütün sitelerde onun yerine önerebileceğin var mıdır?

Kingston da alabilirsiniz. Alanlar var. Ömür boyu garantisi var.

Teşekkür ederim marka fark etmiyor herhalde benim laptopta Samsung vardı ama Samsung RAM bulamadım zaten Kingston tercih edeceğim galiba.
Kingston da alabilirsiniz. Alanlar var. Ömür boyu garantisi var.

Ustam tekrar rahatsız ettim ama bir şey daha sorayım şu an 8 var diye illa 8 mi eklemem gerekiyor 8+16 yapınca bir sıkıntı çıkıyor mu?

Teşekkür ederim marka fark etmiyor herhalde benim laptopta Samsung vardı ama Samsung RAM bulamadım zaten Kingston tercih edeceğim galiba.

Ustam tekrar rahatsız ettim ama bir şey daha sorayım şu an 8 var diye illa 8 mi eklemem gerekiyor 8+16 yapınca bir sıkıntı çıkıyor mu?
Çıkartmaz. Fakat Flex olur. Dual Channel olarak yine 8+8 olarak çalışır.

Geri
Yukarı