Monster Laptop kasa çeşitleri arasındaki fark nedir?

Uçuk bir şeye gerek yok hocam.
3050 işimi fazlasıyla görür.
@Radeon RX 5500M @Ramazan Ö linkini vereceğim bilgisayarın kaç adet M2 NVMe SSD desteklediğini biliyor musunuz?
Beraberinde 1TB Crucial P2 alırım diye düşünüyorum.
Hocam bu sizi islemci okarak üzebilir.

Asus Event'a bir göz at istersen, güzel makineler var.
Clevo Monster alınmaz, 1650'de güncel bir kart değil.
Seçenkler bunlar gibi
Hala arastiryorum ama bütçe işte. (HP istemiyorum nedense. Bana gaming laptopları bile iş laptobu gibi geliyor.)
Aklımda 4 marka var:
#Asus
#Monster Notebook
#Dell
#Lenovo

@499337 3050Ti istiyorsanız Asus ve Monster'a yönelmek gerekiyor mecburen.
Linkini attığım ürün çokta kötü gözükmüyor ama yeni laptop modellerini duyurmuş Asus.
Muhtemelen yakında giriş yapar yeni modeller.
Asus çok pahalı.
Dell G15 5515 vardı. Ama o da pahalandı.
Lenovo da RTX 3050-3050TI yok!!
Beni Monster almaya mecbur bırakma dünya!

Aorus gerçekten elit bir cihaz, ama şunu söyleyeyim, teknik servisi TR'de yok gibi bir şey, 2cisi indirimsiz asla alınmaz, artıları iştah açıcı ama, stress teste 80 derece üzerine çıkmıyor, ki bu özellikler karşısında bu rakam gerçekten olağanüstü bir soğutmaya sahip olduğunu gösterir
NOT: 15G bile, ki giriş seviyesi oluyor, 30k üzerinde seyrediyor, ki bu fiyat bandında elit denebilecek markaların hiçbir cihazı üzmez
Servis konusunda Gigabyte'tın Türkiye servisi aktif bir şekilde hizmet vermekte.
Bir arkadaş üretim hatası olarak ekranda sorun yaşamıştı servis yurtdışından ekran temin edip değişimini yapmıştı. G kasa indirimde 20000 görüyor beklemek lazım.

@ZCPS21 Hocam bu size daha zekice:
TopSecret
Neden mi?
Yine RTX 3050 ama islemci daha gelismis. Size islemci lazim.
Şu yeni serinin fiyatları belirli olsun hele, ona göre karar veririm hocam.
Servis konusunda Gigabyte'tın Türkiye servisi aktif bir şekilde hizmet vermekte.
Bir arkadaş üretim hatası olarak ekranda sorun yaşamıştı servis yurtdışından ekran temin edip değişimini yapmıştı. G kasa indirimde 20000 görüyor beklemek lazım.
11870H+ RT 3060 olan modeli 18.000 TL'ye iniyordu kampanya ile.

MUX dert değilse 20000TL'ye 11800H 115W 3060'lı Aorus 15P KD düşüyor.
Oyun pek oynamıyorsanız Aero 15 KD var 4K 60Hz 11800H.
18000'e MUX'lu 105W 3060/10870H Aorus 15G de var. Bu bütçelere 3050 serisi önermem.
Şu yeni serinin fiyatları belirli olsun hele, ona göre karar veririm hocam.

11870H+ RT 3060 olan modeli 18.000 TL'ye iniyordu kampanya ile.

Geri
Yukarı