Monster laptop önerisi

FreeShah

Kilopat
Herkese merhaba.

Dell laptopumu sattım ve şimdi Monster marka bir şey almak istiyorum. Ama aldığım ürün beni 3-5 sene götürsün niyetindeyim. Dell'in açılıp temizlenmesi ve macunlanması inanılmaz zordu. Ömür boyu bakım için Monster almak istiyorum. Şunu alırsan Monster'dan daha iyi ve temizlenmesi de çok pratik dediğiniz modellere de açığım.

Sattığım bilgisayar; 4 GB 960M ekran kartı, M.2 SATA SSD, 16 GB RAM, i7 6. nesil işlemciye sahipti.

Satıp yeni aldığım bir şeye değsin istiyorum. Ama çok fazla GPU modeli var. Hangisi için ne kadar bütçe ayırmalıyım bilmiyorum pek. Kesinlikle uzak durmak gerekilen bir şey var mı mesela? O yüzden bu konuda da bilgilendirirseniz sevinirim. İkinci el ilanlara da bakıyorum. Genelde co-op oyun oynuyorum ama bazen BF, LoL, Valorant veya CS:GO oyunları da oynarım.

Eksik bıraktıysam editlerim. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bir aksilik olmazsa Tulpar da zorlayabilirim. Veya ikincç el modellerine bakabilirim. Yine de en azından şu ekran kartı olsun, bundan uzak dur, bu işlemci kötü gibi yorumlar varsa eleme yapabilirim. Mesela 2060 güncel değil ama 3050 de uzak dur denilen bir kart gibi görünüyor. Bunların da hem versiyonları var. Kafa karıştırıcı. Eskimiş bir şey almak istemem açıkçası. Para vermişken 3-4 sene kadar güncel kalırsa eğer beni mutlu eder. Yeni bir oyun ya da yazılım çıktığında ben oynayamazsam (ki zaten alıp oynar mıyım bilmiyorum) bir miktar üzülürüm. Yorumlar için teşekkürler. Tulpar serisine bakayım. Çoğu ürün stokta yok gerçi. Dolar da artıyor. Hadi hayırlısı.

Asus Rog Strix G15 G17 bunlara da bakın isterseniz temizlemesi de istediğiniz gibi gayet kolay
Eğer bir aksilik olmazsa Tulpar da zorlayabilirim. Veya ikincç el modellerine bakabilirim. Yine de en azından şu ekran kartı olsun, bundan uzak dur, bu işlemci kötü gibi yorumlar varsa eleme yapabilirim. Mesela 2060 güncel değil ama 3050 de uzak dur denilen bir kart gibi görünüyor. Bunların da hem versiyonları var. Kafa karıştırıcı. Eskimiş bir şey almak istemem açıkçası. Para vermişken 3-4 sene kadar güncel kalırsa eğer beni mutlu eder. Yeni bir oyun ya da yazılım çıktığında ben oynayamazsam (ki zaten alıp oynar mıyım bilmiyorum) bir miktar üzülürüm. Yorumlar için teşekkürler. Tulpar serisine bakayım. Çoğu ürün stokta yok gerçi. Dolar da artıyor. Hadi hayırlısı.

3050 kötü diyenlerin hepsi 3080 kullanıyor normaldir uzak dur demeleri :D

Son düzenleme:
2060 kullananlar da öyle yorumlar yapmışlar. O yüzden biraz kafam karıştı. 😄
Bu arada 2060 en az 5 sene oynatırsa 2060 da olur benim için.

Son düzenleme:
2060 kullananlar da öyle yorumlar yapmışlar. O yüzden biraz kafam karıştı. 😄

Bir atasözü derki herkesin arabası kendine ferrari dir

Ben kullanıyorum 3050ti parasına göre gayet başarılı

Kötü yazanların çoğuna bakın başka konularda da 3050 li monster tavsiyesi yapmışlardır

Bu arada birisi Gigabyte Aero 15 OLED satıyor. Yurtdışı sıfır ürün. 2060 6GB, 16 ram 512 m2 ssd var. Fiyatı uygun. Ama ürünü de markayı da bilmiyorum. Değer mi?

Bu arada birisi Gigabyte Aero 15 OLED satıyor. Yurtdışı sıfır ürün. 2060 6GB, 16 ram 512 m2 ssd var. Fiyatı uygun. Ama ürünü de markayı da bilmiyorum. Değer mi?

Garanti durumu ne asıl ona dikkat etmek gerekli bence

Uluslararası garanti varsa alınır neden alınmasın

Ömründe toplam 5 adet sıfır farklı modellerde farklı yıllarda Abra ve Tulpar Monster bilgisayar almış biri olarak şunu söyleyebilirim ki; Monster bilgisayar alacağın zaman o model hakkında en az 100 yorum okumadan bilgisayar alma. Benim aldığım bazı modellerde problem çıkma oranı belki %5 iken bazılarında neredeyse %40 olabiliyordu. Tulpar kaliteli Abra dandik deyimi de doğru değil. Geçen sene bir Tulpar T7 V20.2 satın aldım. 13 senelik laptopumdan daha kötüydü ve tam bir pişmanlık abidesiydi. 6 sene önce aldığım Abra ise geçen sene aldığım Tulpar'dan kat kat daha iyiydi. En az 2 adet Monster bilgisayar almamış insanı dinleme. Seni neden dinlesin diyecekler. Beni de dinleme. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı