Çözüldü Monster laptop şarjı hızlı azalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

576864

Kilopat
Makaleler
3
Sarjdayken %100 tam dolu diye gösterirken sarjdan çekince 1 saniye içerisinde %97 oluyor. Performans modundan sessize alınca uzun gidiyor. Uzun soluklu laptop kullanıcısı değilim. Şarjının bu kadar hızlı gitmesi normal mi? (Alalı 1.5 ay oldu)

Oyun için tasarlanan laptopların çoğu böyle. Endişe edecek bir durum yok. RTX li benzer bir laptop bende var. 1-2 saat anca gidiyor. O da normal kullanımda.

Şu konudaki adımları uygulayıp pil sağlığına bakabilirsin. Çözüldü: Laptop pil sağlığı öğrenme

Bir sorum olacak ben bugün en az 3 kere sarjdan çektim 100'den bir anda 97indi bu normal mi ve batarya değeri sizce nasıl?

Ekran Görüntüsü (63).png

Ekran Görüntüsü (64).png

Ekran Görüntüsü (65).png

Batarya hala iyi fakat böyle kullanmaya devam edersen pil şişme yapıp bir anda açılmayacaktır, %3 şarj düşmesi batarya şişmesine işaret özenli kullanman gerek.

Yani kaç kerede sarja takmadan kullanayım. İlk defa laptop kullandığım için cahilce sorular soruyor olabilirim.

Yani kaç kerede sarja takmadan kullanayım.

Size önerim şu laptop kapanana kadar kullanın sonra açmayı deneyin eğer şarj varsa kullanmaya devam edin bataryadaki enerji bitsin tam, şarj 100 olana kadar şarj edin aynı şekilde 2 defa tekrar edin gözle görülür değişiklik olacaktır istersen Discord adresini ver oradan daha iyi anlatırım.

Size önerim şu laptop kapanana kadar kullanın sonra açmayı deneyin eğer şarj varsa kullanmaya devam edin bataryadaki enerji bitsin tam, şarj 100 olana kadar şarj edin aynı şekilde 2 defa tekrar edin gözle görülür değişiklik olacaktır istersen Discord adresini ver oradan daha iyi anlatırım.
Discord kullanmıyorum hocam. Yine de buradan bilgilendirebilirseniz memnun olurum. 🙂

Discord kullanmıyorum hocam. Yine de buradan bilgilendirebilirseniz memnun olurum. 🙂

Bu dediklerimi yapmadan önce güç seçeneklerini düzenleden pil>kritik pil eylemi sekmesinde olan 2 seçeneği hiçbir şey yapma olarak seç eğer bu seçenek yok ise hazırda beklet seçeneğini seçebilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı