Monster laptopa ayran döküldü

enricoo

Femtopat
Daha fazla  
Monster laptopumun sol tarafına yarım bardak kadar ayran döküldü. Peçete ile sildim ve sorunsuz çalışmaya devam ama etti emin olamadım, bir sorun olur mu ileride? Bir şey yapmam gerekiyor mu?

Monster laptopumun sol tarafına yarım bardak kadar ayran döküldü. Peçete ile sildim ve sorunsuz çalışmaya devam ama etti emin olamadım, bir sorun olur mu ileride? Bir şey yapmam gerekiyor mu?

Dökülen yer anakartın üstü ise ve sıvı anakarta ulaşmışsa ileride oksitlenmeden kaynaklı arıza olabilir.

Bu şekilde kullanılmamalı ve anakartın çıkarılarak temizlenmesi gerekir.

İçeri girmediğine eminseniz kullanabilirsiniz. Ayrıca garantisi yoksa içini açıp bakabilirsiniz teknik bilginiz varsa. Veya bunu yapmasını kendi servisinden rica edebilirsiniz. Garantisi gitmemiş olur böylece.

Hocam bilgisayarı kapatıp içini açın, sıvı temas etmiş olabilecek tüm parçaları çıkartın, hatta anakartı da sökün. Sonra tek tek temizleyip detaylıca kontrol edin.

Çalışmaya devam etmesi ileride sorun yaratmayacağı anlamına gelmez.

Hocam benim laptopada soda dökülmüştü. Ben döküldüğü gibi kapattım. Laptopu yan çevirdim 5 dk bekletip kurutma makinesi ile kuruttum(ilk ayarında).Sonra açıldı. Google'dan 150 200 tane açıyordu tıklamadan. Formatlar attım. Sonra 1 gün kuzenim geldi. Bana klavyen sıvı temaslı olmuş dedi. W tuşuna basarken S D tuşuna basarsam algılamıyor ayrıyeten S tuşuna basarsam W A tuşunu algılamıyor. Büyük ihtimalle bu olur diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı