Çözüm Monster Laptopumda FPS ve akıcılık sorunlarının çözümü

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Genelde uzun süreli oynadığımda 70-80 derece arası hep. Bazı oyunların loading kısımları işlemciyi fazla zorluyor oralarda ise 86 derecelere çıkıyor. 90 ı geçtiğini görmedim oyunlarda.
Güzelmiş. Aslında işin ehline vericeksin cihazı, sıvı termal uygulayacak. Rahat 10 derece düşme potansiyeli var.

Sıvı termal işi tehlikeli bi tık. Masaüstü olsa hemen yaptırırdım da. Bu arada şaka gibi aynı model var adama gelen ürün farklı bana gelen farklı sana gelen farklı. Nasıl oluyor bu iş ? İşlemci neydi bu arada sizin ?

Sıvı termal işi tehlikeli bi tık. Masaüstü olsa hemen yaptırırdım da. Bu arada şaka gibi aynı model var adama gelen ürün farklı bana gelen farklı sana gelen farklı. Nasıl oluyor bu iş ? İşlemci neydi bu arada sizin ?
Bana sormuşsunuz sanırsam, bilgisayar Abra A5 v16.6.3 10200H 1650Ti 120hz panel (140hz de kullanıyorum) sanırsam bilgisayarlarımız tamamen aynı cidden garip sonuçlar.

140 Hz'yi CRU programı ile mi kullanıyorsun ? Ben onda bile yapamıyorum ayar ekran gidiyor ya da çizgi çizgi oluyor. İnanamıyorum nasıl oluyor böyle bir şey. Benim de v16.6.3 bu arada.

Senin fps, ısınma ya da akıcılık problemin yok değil mi ? Özel bir şey yaptırdın mı bilgisayara yoksa fabrikadan geldiği gibi mi şuan bir de control center sürümün kaç ?

140 Hz'yi CRU programı ile mi kullanıyorsun ? Ben onda bile yapamıyorum ayar ekran gidiyor ya da çizgi çizgi oluyor. İnanamıyorum nasıl oluyor böyle bir şey. Benim de v16.6.3 bu arada.

Senin fps, ısınma ya da akıcılık problemin yok değil mi ? Özel bir şey yaptırdın mı bilgisayara yoksa fabrikadan geldiği gibi mi şuan bir de control center sürümün kaç ?
Evet CRU kullanıyorum 141hz de ekranda pembe çizgiler oluyor 140 da sıkıntısını görmedim. Fps de ram singe channel iken darboğaz yaşıyordum gta 5 de ne yaptıysam ekran kartı kullanımı %60 ı geçmiyordu çözümünüde bulamamıştım zamanında fakat dual channel ram kullanınca sorun düzeldi ram dan bottleneck oluyormuş. Control Center 3.0 Package v3.01 kullanıyorum. Bilgisayarı ilk aldığımda hayal kırıklığı yaşamıştım çünkü işlemci çok kolay 100 dereceye çıkıyordu monster a gönderdim normal dediler :D geriside bize kaldı.

İlginç ya özel bir işlem yaptırmadan bir de aynı cihazın farklı çıkması. Benimkisi -150mV'da takılmalara başlıyor -140mV'da stabil oluyor. Bir de şuan işlemcin hala 100' leri görüyor mu yoksa 70-80 derecelerde mi takılıyor ?

Bu arada Msi Afterburner ayarlarını da atar mısın ? +1500 memory clock aşırı değil mi ya ?

Son düzenleme:
Undervolt olayı cidden garip arada bukadar fark olması yani. Monsterin yaptığı 10750H vs 10300H karşılaştırmasına baktığımda elimdeki bilgisayarın aldığı skor garip. Bukadar şans işi olduğu aklımın ucuna gelmezdi. İstiyorsan sende geekbench 5 yükleyip bir karşılaştır.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_20221129_130437.png
    Ekran görüntüsü_20221129_130437.png
    637,6 KB · Görüntüleme: 19
  • Ekran görüntüsü_20221129_130120.png
    Ekran görüntüsü_20221129_130120.png
    59,4 KB · Görüntüleme: 22
Acaba sen servise ısınıyor diye gönderdiğinde işlemler yapılmış olmasın ? İlk geldiğinde de böyle miydi hiç TS'yi kullandın mı ilk aldığın zamanlar ?

CPU benchmark mı yoksa Compute benchmark mı yapayım ?

Acaba sen servise ısınıyor diye gönderdiğinde işlemler yapılmış olmasın ? İlk geldiğinde de böyle miydi hiç TS'yi kullandın mı ilk aldığın zamanlar ?
Servise 7-8 ay sonra gönderdim öncedende undervoltlu kullanıyordum. Göndermemin sebebi ise yeni arkadaşlarımda hep monster laptoplar vardı ama hiç sıkıntı yaşamamışlardı. Bende düşündüm acaba benimkimi sıkıntılı diye ozaman gönderdim. Yani bişey yaptıklarını sanmıyorum.

Cpu Benchmark

Yeni konular

Geri
Yukarı