Monster Notebook BIOS Teknik Servis Sorunu

Miyam

Hectopat
Arkadaşlar Monster BIOS vermediği için dışarıda tamir ettirdiğim PC'yi açamıyorum. Konu ise şöyle özet olarak:

Benim Monster Abra A5 model bir dizüstü bilgisayarım var. Her neyse bu laptop daha önce sıvı döküldüğü için garanti kapsamı dışında kalmıştı. Daha sonra bozuldu. (Sıvı dökülme mevzusundan yaklaşık 8-9 ay sonra) Ve bana anakart değişmesi lazım dediler. 2800 TL maliyet çıkardılar. Ben de param olmadığı için çok güvendiğim ve yıllardır görüştüğüm bir bilgisayar tamircisine gittim. Anakartın kontrol chipseti değişti 6 bacaklı. Ama Monster teknik servis BIOS'u sildiği için açamadık PC'yi. Sonra 150 TL para verip BIOS aldık Monster'dan ve seri numarasını vermedikleri için PC tam 1saat sonra kapanıyordu. Teknik servise gittim BIOS yüklenmesi için aldılar PC'yi ve biz BIOS yükleyemedik deyip mevcut BIOS'u da sildiler. Ve sorunu anakart kaynaklı olduğunu söylediler. Ben de anakartın ne sorunu olduğunu sorduğumda maalesef bir cevap alamadım. Benim ne yapmam gerekiyor? Yarın bilgisayarı almaya gideceğim. Tek istediğim BIOS.

Teşekkür ederim muhteşem önerin için. Yarın sabah ilk işim dediğin tavsiyeyi uygulamak olacak. Başka önerilerin olursa her zaman dinlemek için hazırım.
Oynayamadığın oyun olursa iade. Monster Notebook.

Şimdi öncelikle sorunun kaynağının gerçekten BIOS olduğundan emin misin? Zira BIOS'un seri numarası, lisans anahtarı gibi özellikleri yoktur. İşi işletim sistemi başlatılana kadar donanımların çalışmaya hazır olup olmadıklarını ve oradaki bilgilere göre çalışma hızlarının doğru olup olmadığını kontrol etmektir çünkü BIOS'un.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı