Monster Notebook Güvenilir mi?

Talha Işıldak

Decapat
Yer
Tokat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba ben Talha. Yaklaşık 1 seneye yakın Monster Notebook almak için araştırma yapıyorum ve yaklaşık 1 ay içinde de alacağım. Ancak okuduğum forum sitelerindeki yorumlar beni korkutuyor. Monster Notebook'a olan sevgim den dolayı kalitesiz olduğunu düşünmek bile istemiyorum. Ancak şüphelerin var. Bu arada 21 yaşındayım ve bu benim ilk bilgisayarım değil. Küçüklüğümden beri 9 10 tane bilgisayar eskittim ve bu bilgisayarların içinde her türlü marka vardı. Asus HP Casper Toshiba ve 2 tane de masaüstü. Yani bilgisayarla fazlasıyla haşır neşirim. Şimdi ise Monster Notebook almaya karar verdim. Monster Notebook tasarım olarak beni cezbetti yani RGB aydınlatmalı mekanik klavye olsun tasarımı olsun fiyatı olsun beni Monster Notebook almaya fazlasıyla teşvik etti. Ve kabul etmek lazım ki piyasada PC diyince akıla ilk gelen markalardan. Yani Monster Notebook MSI ve şu sıralar yeni yeni çıkan HP Omen Acer Predator falan işte. Evet tasarım olarak Monster Notebook dan daha iyisini göremiyorum. Taşınabilir bir canavar adeta. Ancak sizden yardım istiyorum. Bu forum sitelerindeki yorumlar neyin nesidir. Ben Monster Notebook alırken açıkçası şunu düşünmek istemiyorum (Acaba HP Omen mi alsaydım veya Asus Rog mu veya Acer Predator falan mı alsaydım senelerin markaları sonuçta dünyanın en büyük küresel markaları) O yüzden de ben aldığım bilgisayarda forumlarda ki sorunları yaşamak istemiyorum yani mavi ekran hatası (Bu arada bu sorunu Monster Notebook'u aradım ve sordum bana şunu dedi. Mavi ekran sorununu yaşayanlar Windows'u korsan kullanıyor dedi ancak kimsenin Windows'u korsan değil. Sonuçta herkes Microsoft'un sitesinden orijinal ISO dosyası indirip kuruyor Windows'u. Tek kabahatleri lisanssız Windows kullanmak mı yani) Ve ben Monster Notebook alınca 5 6 7 sene sorunsuz kullanmak istiyorum varsın oyunları kaldırmasın ancak sorunsuz olsun istiyorum. Acaba bu sorunları Monster Notebook eskide mi bıraktı diye merak ediyorum. (Yani evet Monster Notebook kalitesizdi ama bunlar eskide kaldı yani 2014 senelerinde. Artık Monster Notebook 2019 senesinde yeni modelleri ile kendini değiştirdi ve artık kalite üst düzey yani Toshiba Lenovo vb markaların kalitesine yakın) Benim merak ettiğim soru şu. Parantez içine yazdığım yazı doğrumudur. Yani Monster Notebook gerçekten değiştimi.Acaba forum sitelerindeki şikayetler eski Monster modelleri için miydi. Eğer Monster Notebook kaliteyi HP ve diğer markaların seviyesine taşıdıysa ben bu bilgisayarı hemen yarın sipariş edeceğim ve sizden cevap bekleyeceğim. Çünkü ben bilgisayara değer veren bir insanım ve aldığım bilgisayar bana hemen ihanet etsin istemem. Ben bilgisayarları ciddi anlamda temiz kullanırım ve bakımını aksatmam. Ama ona rağmen bana ihanet ederse çok üzülürüm. Ben masaüstü PC min ekran kartı ram gibi donanımlarınında bakımını aksatmadım AMD R9 290 kullandım Nvidia GTX 980 de kullandım masaüstü PC'm de ancak hiç bir sıkıntı yaşatmadılar bana. Ve Monster Notebook dan da beklentim o yönde. Acaba benim beklentimi karşılayabilir mi bununda cevabını sizden bekliyorum. Dediğim gibi ben Monster Notebook'u çok seviyorum ve beklentimi karşılamasını istiyorum (Yani fazla bir şey de istemiyorum sonuçta herkes parasının karşılığını almak ister) Sonuçta benim almak istediğim bilgisayar 11.000 Lira tuttu (16 GB Ram + 2 TB Seagate SSHD taktım fazladan) ve 11.000 Lira az bir para değil. Ben de bilgisayarimin kaliteli olmasını isterim. Yani forum sitelerinde konuşulanların abartı olmasini isterim. Yani sonuçta her markanın sorunu var yani HP'nin senelerdir ekran panelinden yüzü gülmedi ve aşırı ısınıyor. Acer ise tam performans veremiyor kullanıcılarına. Yani evet Monster Notebook'unda eksikleri olabilir tâki diğer markaların hataları kadar. Fazlası kabullenilmez. Yani 10.000 Liralık bir bilgisayar için. Biliyoruz yani HP Lenovo Acer vb markalarda laptoplarini kendileri üretemiyor sonuçta. Ürettiriyorlar ve kendi logolarını basıyorlar. Evet Monster Notebook da aynını yapıyor ama şununda cevabını istiyorum sizden. Clevo ne seviye kaliteli. Yani HP nin veya Acer in anlaşmalı olduğu PC üreticileri kadar kalitelimi. Ve Clevo ya laptoplarını ürettiren başka büyük küresel marka varmı yani büyük şirketlerden. Ve son bir sorum var. Monster'ın kameralarını mekanik klavye teknolojilerini hoparlör teknolojilerini demi Clevo üretiyor yoksa başka bir firmamı üretiyor veya kendilerimi üretiyor. Eğer yazımı sonuna kadar okuduysaniz öncelikle teşekkür ediyorum. Ve cevabınızı bekliyorum. Bu arada yazım uzun oldu kusuruma bakmayın bunlar bendeki soru isaretleriydi. Çünkü Monster'ı almak istiyorum ve herkese önermek istiyorum. Sizden ricam sorularıma bir an önce cevap vermenizdir. Tekrardan teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 buçuk yıldır MSI PE 72 7Rd 877 kullanıyorum. Tam 1 ay önce de monster abra 15.x" i7 8750h, 16GB RAM, GTx 1050, 500 GB SSD ( okuma hızı 3500 olandan) 2 TB seagate sshd aldım.
Şu anda her iki bilgisayar da elimde. Özellikle karşılaştırmak istediğin şeyler varsa fotoğraflı veya nasıl istersen yardımcı olurum.

Çok yazı yazmışsınız açıkçası kimse bu kadar yazı okumaz😅 Bütçe belirtin istediğiniz markayı ve modeli yazın biz önerelim.
Okumayıp direkt cevaplara baktım :D yakalandık.
Çok yazı yazmışsınız açıkçası kimse bu kadar yazı okumaz😅 Bütçe belirtin istediğiniz markayı ve modeli yazın biz önerelim.
Ve bence moderatörler de bunu okumamışlardır eğer okudularsa vay hallerine.

Açtığım bir konuya şöyle bir cevap gelmişti:

"Monsterda yazılımsal olarak çok sorun var kanser olursunuz eğer mühendislik için kullanacaksanız. Arkadaşım 7500 TL civarı bir para ödedi lakin stabil bir şekilde kullanamıyor. Cihaz hakkında bir fikrim yok lakin en azından bunu söyleyebilirim mühendislik için."

Tıkandım. İnternette her bilgisayar için olumsuz yorum bulabiliyorsunuz. Ben, alacağım laptopu nasipse ofiste kullanacağım. Zaten dışarıdan oyun bilgisayarı gibi gözükmesini istemiyorum, bir de bu yorumun üstüne nasıl alayım ben monster'ı.

Varsın i7 işlemci olmasın, önemli olan 6-8 sene kullanılıp performansının düşmemesi, stabil olması.

Biliyorum işinizi kolaylaştırmıyorum şu an ama "Monster için 3 ay da performansı yarı yarıya düştü" diye uçuk bir yorum bile okudum.

Bütçenizi biraz arttırıp Msi gt83vr 7rf(Titan-SLI)-201TR alın, müthiş çözüm.

Gerçekten çok uzun yazmışsınız. Olayın özeti şu daha önceki bilgisayarım toshiba qosmio-x870-15e idi. Şuan monster abra a5 v13.3 kullanıyorum oldukça da memnunum helede soğutması, çift fan klavye oldukça güzel. 7 aydır kullanan birisi olarak tavsiye ederim. Marka ön yargınızı bir kenara bırakın bence.

Yazıyı düzenleyen moderetör muhtemelen izine ayrıldı çok uzun yazmışsınız. 😂😂

Bende Monster kullaniyorum 2 yıl olacak, rutin bakım için gönderdiğimde gerekli ilgiyi gösterip yardımcı oluyorlar. Ben bir sorunla karşılaşmadım. Teknoloji birazda şans işidir açıkçası.

Bende son 6 aydır ilgili olarak notebook takibindeyim.Tabiki ülkemizde dolar gibi bir sıkıntı olunca malesef alım süreci uzuyor.Birde yeni nesil ürünleri bekleyerek bende kısmetse Eylül ekim gibi bir model alacağım.Muhtemelen Tulbar serisi olacaktır.

Monster Kadıköydeki mağazasına geçen sene gitmiştim.Cidden çok ilgililer zamanınız varsa ve yakınsanız kesinlikle gitmelisiniz.

Firmanın ürünleri ile diğer firmaları kaşılaştırdım hatta almanyadaki bir arkadaşıma aynı ürünün msi modeline sorduğum aralarında 100 tl yurt dışı farkı vardı tabi ülkeye sokmak ayrı bir dert.Buna garanti kapsamında göndermek ayrı bir dert.Yurt içi fiyatlarda en az 1000 tl fark yiyor.

Son olarak da şunu söyleyeceğim.Hangi firmada böyle bir yazı var.

"Garanti Süresi 2 YIL + Ömür Boyu Ücretsiz Bakım Hizmeti"

Yeni konular

Geri
Yukarı