Monster notebook ısınıyor

kinqdom12

Hectopat
Monster laptopum var. i7 9. nesil işlemcisi var ekran kartı değerleri normal iken darkorbit isimli web tabanlı oyun oynadığım zaman işlemcim %10 çalışırken sıcaklığı 90 dereceleri görüyor. Fakat başka oyunlara girdiğimde sıcaklık değeri aynı fakat FPS düşmesi yemiyorum. Herhangi bir kapanma problemi yaşamadım şu anda kontrol merkezinden baktığımda sıcaklık 92 derece gösteriyor ve %14'ünü kullanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster laptopum var. i7 9. nesil işlemcisi var ekran kartı değerleri normal iken darkorbit isimli web tabanlı oyun oynadığım zaman işlemcim %10 çalışırken sıcaklığı 90 dereceleri görüyor. Fakat başka oyunlara girdiğimde sıcaklık değeri aynı fakat FPS düşmesi yemiyorum. Herhangi bir kapanma problemi yaşamadım şu anda kontrol merkezinden baktığımda sıcaklık 92 derece gösteriyor ve %14'ünü kullanıyor.
Çok normal çünkü Monster. Soğutucu alın.

Laptopların genel sorunu ısınmadır.
6 ay veya 1 yılı geçmiştir alalı belki.
Geçmişse monstera gönderip fan temizliği ve termal macun değişimi iste

Artı -1 Eksi
Tulpar serisi monstera göndersem en az 1 ay gelmez işim gereği laptop fazla lazım oluyor Monster'in YouTube'da temizlik ve macun takma videoları var bunları izleyerek yapsam bir sıkıntı olur mu?
Ek olarak sanırsam sıcaklık değerleri sıkıntılı veya yanlış bilgi veriyor işlemci %5 kullanırken 60 dereceydi anlık %14 oldu ve sıcaklık birden 78 gösterip tekrar 60'a düştü.
Konu kilitlenebilir devamlı yüksek performansta kullandığım için CPU Turbo Boost'ta çalışıyormuş sabit 4GHz'de o yüzden boşta olsa bile 50 derece görüyordum dengeli yaparak problemi düzelttim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı