Monster Notebook Neden Sevilmiyor?

Innovative

Hectopat
Piyasaya göre fiyatlar daha uygun, evet bazı modeller komple plastik fakat farklı materyal kullanılan ürünler de var ve onlar da piyasaya göre uygun, 2 yıl sonrasında öyle veya böyle diğer markalarda görülmeyen bakım hizmeti var, notebooku alırken özelleştirme imkanı var, aldıktan sonra garantisi etkilenmeden yine özelleştirme imkanı var vs...
Zaten onca para saydığımız cihazı bir zahmet özenle kullanalım. Türkiye'de yaşıyoruz malum.

Bence burada Monster Notebook'a kötü diyenlerin büyük çoğunluğu markanın ürününü kullanmamışlardır bile.

Amacım bir markayı yüceltmek veya diğer markaları küçültmek değil yanlış anlaşılmasın, sadece dikkatimi çekti bu durum. Kendim de notebook almayı düşünüyorum. Tulpar serisi özelliklerinde ve aynı fiyatlarda başka marka notebook arayışındayım lakin bulamıyorum. Yine de acele etmeyip yeni serilerin gelmesini bekliyorum.

Kullanmadım fakat önermiyorum. Önermeme sebebim ise forumlarda, sitelerde gördüğüm yüzlerce şikayet. Almak isteyen tabii ki alabilir ama bu şikayetleri, sorun olunca verdikleri tavrı da bilmeleri gerekiyor.

Keşke bu şikayetler, mağduriyetler olmasaydı da gönül rahatlığıyla önerebilseydik.

Benim gözlemlediğim kadarıyla ne nefret ediliyor ne de çok seviliyor. Fakat öyle Monster asla ama asla alınmaz diyen insan da pek görmedim.Bazı modelleri iyi olabiliyor.Bazı modelleri ise kötü olabiliyor.

Ürünün kullanıcılarının çoğu sıkıntılar yaşıyor, markanın da kabul ettiği kronik sorunları var cihazların. Marka ücretsiz onarımını sağlıyolar fakat 10000TL verdiği bir cihazın sorunlarıyla kimse uğraşmak istemez. Sonuç olarak laptop alıyoruz taşınabilirlik ön planda olmalı. Ekranı açıp kaparken kendiliğinden ekran menteşesi kırılıyor, çerçeve çatlıyorsa kusura bakmayın ama ben bu markayı sevmem.

Piyasaya göre fiyatlar daha uygun, evet bazı modeller komple plastik fakat farklı materyal kullanılan ürünler de var ve onlar da piyasaya göre uygun, 2 yıl sonrasında öyle veya böyle diğer markalarda görülmeyen bakım hizmeti var, notebooku alırken özelleştirme imkanı var, aldıktan sonra garantisi etkilenmeden yine özelleştirme imkanı var vs...
Zaten onca para saydığımız cihazı bir zahmet özenle kullanalım. Türkiye'de yaşıyoruz malum.

Bence burada Monster Notebook'a kötü diyenlerin büyük çoğunluğu markanın ürününü kullanmamışlardır bile.

Amacım bir markayı yüceltmek veya diğer markaları küçültmek değil yanlış anlaşılmasın, sadece dikkatimi çekti bu durum. Kendim de notebook almayı düşünüyorum. Tulpar serisi özelliklerinde ve aynı fiyatlarda başka marka notebook arayışındayım lakin bulamıyorum. Yine de acele etmeyip yeni serilerin gelmesini bekliyorum.

Kötü diyenlerin bir sebepleri vardır mutlaka ya oylesine yazma laf olsun diye ya da gerçek Monster'da üç sıkıntı var malzeme kalitesi-ısı-garanti.

120Hz panel koyuyorlar ama 30ms. En kötü 10ms öneriyoruz. Ayrıca piyasada ASUS ROG, MSI Gaming ve Lenovo Legion varken ben Monster' a bakmzdım açıkçası. Ayrıca 9.Nesil Intel Abra modellerde klavye RGB aydınlatması 4 bölge iken bu aydınlatma sadece Tulpar modellerde (Abra modeller tek bölge RGB) var. Böyle klavye aydınlatma sevenler için kötü. Ayrıca Ekşisözlük sitesinde garanti bittikten sonra sorunlar başladığı yazıyor.

Önermeyenler sürü psikolojisiyle hareket ettiği için, biri üründen memnun kalmayıp forumda konu açınca diğer kişiler de ürünü kullanmamış olmasına rağmen ürünü önermemeye başlıyor. Bunun bir farklı versiyonu da "RX 5700 modeli alınmaz çok sorunlu" muhabbeti. Sanki 100 kişin camdan atlasa onların da camdan atlaması gibi bir şey. Tecrübe etmeden yorum yapanlara itibar etmemek lazım

Yeni konular

Geri
Yukarı