Monster notebook parlaklık artınca ekranın gidip gelmesi

Professor_Camel

Centipat
Katılım
7 Nisan 2021
Mesajlar
7
Ekran kartı
Nvidia Geforce GTX 1650Ti
İşlemci
i7 10750H
Merhaba arkadaşlar, Windows 10 Monster notebook kullanıcısıyım bugüne kadar sorun yoktu ama bugün oyuna girdiğimde parlak bir şey gözükünce ekran gidip geliyor. Aynı şey video izlerken de oluyor bütün sürücülerim güncel işletim sistemim güncel.


Mesela bu videoyu tam ekranda açınca siyah ekran geliyor ve gitmiyor tam ekrandan çıkınca vidoyu izleyebiliyorum. Bazı renklerde ekran geri geliyor.
 
Son düzenleme:

KafadanKontak

Centipat
Katılım
14 Kasım 2021
Mesajlar
1.919
Çözümler
21
Bana görüntü panelinle ilgili bir konu gibime geliyor. Ne işlemci ne de ekran kartı sırf parlk renk olduğu için böyle bir sorun yaratmaz. Ekran bağlantıları flexi malzemelerden olduğu için zamanla deforme olaibliyor. Ayrıca ekranlar en çok güvü tam beyazda ve brightness tam açıkken çekmekte. Voltaj çekme konusunda sanki bir problemiş varmış da fazla güce ihtiyaç duyunca kendini kitliyormuş gibime geldi görüntü paneli.
 
KS
KS
Professor_Camel

Professor_Camel

Centipat
Katılım
7 Nisan 2021
Mesajlar
7
Bana görüntü panelinle ilgili bir konu gibime geliyor. Ne işlemci ne de ekran kartı sırf parlk renk olduğu için böyle bir sorun yaratmaz. Ekran bağlantıları Flex'i malzemelerden olduğu için zamanla deforme olaibliyor. Ayrıca ekranlar en çok güvü tam beyazda ve brightness tam açıkken çekmekte. Voltaj çekme konusunda sanki bir problemiş varmış da fazla güce ihtiyaç duyunca kendini kitliyormuş gibime geldi görüntü paneli.

Peki bu sorunu nasıl çözebilirim? Bir de bir şey fark ettim ekran kararınca ekran kartının çekirdek frekansı düşüyor.
 

KafadanKontak

Centipat
Katılım
14 Kasım 2021
Mesajlar
1.919
Çözümler
21
Ekranın bağlantısı kopunca tabi ekran kartı da belki boşa düştüğünden frekansa gerek duymuyordur. Ya da ekran kartında bir sorun vardır. Servise göndermen gerek halen garantisi devam ediyorsa.
 
KS
KS
Professor_Camel

Professor_Camel

Centipat
Katılım
7 Nisan 2021
Mesajlar
7
Ekranın bağlantısı kopunca tabii ekran kartı da belki boşa düştüğünden frekansa gerek duymuyordur. Ya da ekran kartında bir sorun vardır. Servise göndermen gerek halen garantisi devam ediyorsa.

Bir de bir şey fark ettim mavi renklerde genelde ekran kararıyor mesela sea of thieves te suyun üstündeyken sorun yok ama suya dalınca siyah ekran gelip gidiyor.
 

Yeni konular

Yukarı