Çözüldü Monster NVMe SSD BIOS ayarları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AphexTwin

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bugün M.2 SSD taktım laptopun ikinci slotuna ama Windows'ta yer açılmadı. Bıos'a girdim ve offboard NVMe Controller Configuration kısmında laptopun SSD'yi gördüğü yazıyordu ekteki fotoğraftaki gibi. Burada ne yapmam gerekiyor işletim sisteminin görmesi için? Diğer SSD'de Windows 10 kurulu, sadece yer açmayı istiyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20210120_191106.jpg
    IMG_20210120_191106.jpg
    180,3 KB · Görüntüleme: 285
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Disk yönetiminden etkinleştirmeniz gerekiyor.

BIOS'tan çıkış yapın, Windows'u açın. Sol alttaki Windows simgesine sağ tıklayıp disk yönetimi seçeneğini seçin. Ardından aldığınız M.2 SSD 250 GB ise aşağıda diskler kısmında 250 GB ayrılmamış olarak gözükecek. Sağ tık yapıp yeni basit birim seçeneğini seçin. Yönergelere göre ilerleyin, ve kurulumu bitirin.
Disk yönetiminden etkinleştirmeniz gerekiyor.

BIOS'tan çıkış yapın, Windows'u açın. Sol alttaki Windows simgesine sağ tıklayıp disk yönetimi seçeneğini seçin. Ardından aldığınız M.2 SSD 250 GB ise aşağıda diskler kısmında 250 GB ayrılmamış olarak gözükecek. Sağ tık yapıp yeni basit birim seçeneğini seçin. Yönergelere göre ilerleyin, ve kurulumu bitirin.

Çözüm

Geri
Yukarı