Monster P370EM ekran kartı yükseltme

skane

Hectopat
Merhabalar, elimde 2012 satın aldığım Monster (Clevo) P370EM model laptop mevcut. Üzerinde 1 tane 2 GB AMD 7970M ekran kartı mevcut diğer slot boş. O yıllarda garantisine 2 ay kala ekran kartı arıza yaptığı için aynı model ile değiştirildi. Şu an dün itibarıyla sanırım ekran kartım yine bozuldu, laptop çalışıyor fakat görüntü alamıyorum. Malum Türkiye'de MXM3 ekran kartı bulmak zor, bulduklarımla irtibata şu an için geçemedim.

• Soru 1: AliExpress üzerinden ekran kartı alsam hangi modeli almalıyım? Bu kartların Dell, MSI ve Clevo olan versiyonları mevcut VBIOS ile uğraşmak istemiyorum, tak çalıştır olsa iyi olur.
  • Soru 2: Üzerinden çıkan AMD ekran kartı, NVIDIA alırsam soğutucuyu da değiştirmem gerekir mi?
  • Soru 3: AliExpress'te GTX 780M ekran kartı 1200-1500 arası rakamlara buldum, özellikler kısmını tıkladığımda kullanılmış ibaresi görüyorum, kartlar ikinci el mi kafam karıştı🙂

Recep Bey mesajımı görürse eğer yaklaşık olarak 8-9 sene önce ofisinde ziyaret ettim. Sağ olsun saygıda kusur etmedi, kendisine çok teşekkür ederim.

Eğer olurda satın alırsam montaj sonrası yazılım konusunda acaba yardımcı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı