Monster PC fanı oyunda 5700 RPM oluyor

Merhaba. PC'min markası Monster. İncelemelere baktığımda fan en fazla 4700 RPM'e çıkıyor ama bende 5700 RPM ve fan çok başımı ağrıtıyor. Benim PC mi sorunlu acaba?

Bilgisayarı yazılımından hangi modda kullanıyorsunuz? Normalde kaç RPM dönüyordu şu aralar mı fan hızlanmaya başladı? İşlemci ve ekran kartınız nedir? Son zamanlarda hızlandıysa ve bilgisayarı 6 aydan uzun süredir kullanıyorsanız termal macun ve fan temizliği bilgisayarı rahatlatır, sıcaklıklar düşer fan sesi de azalır.

Bilgisayarı yazılımından hangi modda kullanıyorsunuz? Normalde kaç RPM dönüyordu şu aralar mı fan hızlanmaya başladı? İşlemci ve ekran kartınız nedir? Son zamanlarda hızlandıysa ve bilgisayarı 6 aydan uzun süredir kullanıyorsanız termal macun ve fan temizliği bilgisayarı rahatlatır, sıcaklıklar düşer fan sesi de azalır.
hayır herzaman fan böyleydi oyunda. eğlence modunda kullanıyorum. işlemcim i5 10200h ekran kartım gtx 1650. 3 aydır kullanıyorum bilgisayarı.

Hayır her zaman fan böyleydi oyunda. Eğlence modunda kullanıyorum. İşlemcim i5 10200H ekran kartım GTX 1650. 3 aydır kullanıyorum bilgisayarı.

Hangi modlar mevcut ki laptopta? 5700RPM en üst sınır aşırı ses yapıyor benim laptopumda eğer Turbo'ya alırsam o hızda dönüyor performans modunda 4900 RPM. Bu arada işlemci ısısı normal.

Geri
Yukarı