Monster T5 V14 laptoptan gelen garip sesler

GeneralPatates

Zeptopat
Geçenlerde laptopumu servise gönderdim, Audio kart değiştirildi bana teslim edildi fakat önceden gelmeyen garip bir ses mevcut.
HDD'den desem değil fandan desem değil nereden geliyor bu ses anlamış değilim.
Laptop boşta iken hiçbir sıkıntı yok herhangi bir bir oyun açıyorum cızırtı sesi geliyor gelen ses ise emin olmasam da mekanik bir cızırtı sesi değil.
İşin garibi War Thunder açıyorum bu ses rahatlıkla duyuluyor, RDR 2 açıyorum sadece kulağımı yaklaştırınca duyabiliyorum.
Bu arada overclock yok hatta undervolt ile kullanıyorum performans ve sıcaklık değerleri gayet iyi, sizce sesin sebebi nedir? Sisteme zarar verir mi?
Sistemim:
Monster T5 V14 modeli, GTX 1060, i7 7700HQ, 16 GB 2400 MHz RAM, 256 GB SSD, 1 TB WD Black HDD.

ErenAKKOC

Hectopat
Sisteme full yük bindirin ve sesi saptamaya çalışın.

KS
GeneralPatates

GeneralPatates

Zeptopat
Sisteme Full yük bindirin ve sesi saptamaya çalışın.

Az önce hem GPU'ya hem CPU'ya aynı anda test yaptım fakat bir ses duyamadım, sorun HDD dedir dedim onu da test ettim, fanların devrini arttırdım, GPU'nun rvamlerini de test ettim ama o ses yok.
Sonra bir War Thunder açtım yine o ses.

ErenAKKOC

Hectopat
Az önce hem GPU'ya hem CPU'ya aynı anda test yaptım fakat bir ses duyamadım, sorun HDD dedir dedim onu da test ettim, fanların devrini arttırdım, GPU'nun rvamlerini de test ettim ama o ses yok.
Sonra bir War Thunder açtım yine o ses.
Hoparlörden geliyor olabilir mi?

Bersker

Picopat
Yer
Suriye
Testleri gerçekleştirirken kulaklık takılıydı pek sanmam , sesin nerden geldiğinide tam kestiremedim ama klavye ortasından diyebilirim .
Hocam coil whine olmasın o. Genellikle sistemin yük altında olduğu durumlarda cızırtı gibi bir sestir.

KS
GeneralPatates

GeneralPatates

Zeptopat
Hocam coil whine olmasın o. Genellikle sistemin yük altında olduğu durumlarda cızırtı gibi bir sestir.
Aslında coil whine den şüpelendim , beni asıl şaşırtan test sırasında ya da RDR 2 de gpu kullanımı %100 pek ses yok ( RDR 2 de çok az var) , War Thunder de ise Gpu kullanımı %70 civarları ama ses daha çok belirgin .

Bersker

Picopat
Yer
Suriye
Aslında coil whine den şüpelendim , beni asıl şaşırtan test sırasında ya da RDR 2 de gpu kullanımı %100 pek ses yok ( RDR 2 de çok az var) , War Thunder de ise Gpu kullanımı %70 civarları ama ses daha çok belirgin .
Garip...

KS
GeneralPatates

GeneralPatates

Zeptopat
Bu şekilde kullansam sorun olur mu dersiniz?
Kulaklıkla oynunuyorum beni rahatsız etmiyor ama laptopa zarar gelir diye endişeleniyorum.

Yukarı