Monster Teknik Arıza Sorunu

Daha fazla  
Arkadaşlar pazar günü Monster Abra serisinden sipariş verdim. Salı günü elime ulaştı işletim sistemi kurduktan sonra PC takıldı ve güç düğmesinden kapattım. PC'nin ekranı bir daha hiç açılmadı. Teknik servisi aradım geri gönderdim kargoyla. Kargo sözleşmesine baktım ne monster ne de kargo şirketi yolda PC'ye zarar gelmesi halinde sorumluluk üstlenmiyor mecburen yolladım PC'yi öylece Allah'a emanet gidiyor anlayacağınız.

Sorum şu:
Monster diğer firmalar gibi bir adilik yapıp 'kullanıcı hatası' diyerek ücret talep eder mi? Veya kargoya zarar gelmesi halinde beni zor durumda bırakır mı? Bana sorarsanız hiçte övüldüğü gibi bir marka değil. Daha ilk günden arızalanan aletten (bilmiyorum belki benim şanssızlığımdır) daha sonra Allah'a emanet gönderilen kargo. İnsanda şüphe uyandırıyor. Sizlerin görüşü nedir bu konuda?

Öncelikle şanssızlığın için gerçekten üzüldüm. Her marka sorun çıkartır. Sana da kekin pişmemiş tarafı denk gelmiş. Kargoyu geldiği gibi gönderirsen, yani kutulu bir şekilde gönderirsen sorun olmayacaktır. Kutulu şekilde gönderdiğin ürün kargo firması tarafından sigortalı şekilde gider. Tabi bunu belirtmen lazım kargoyu verdiğin insanlara. Kargoda hasar görürse ürün doğal olarak hiçbir firma kendinden kaynaklı olmayan bir sorunun zararını ödemek istemez.

Garantiye giden ürün sigortalı gitmez, sigortalı gidecekse de alıcı ödemez göndericinin ödeme yapması lazım dediler. Ben de teknik servis kargoyu alıcı ödemeli gönderin dedi diye alıcı ödemeli gönderdim ve büyük ihtimal sigortasız gitti. Ürünü kutusuyla gönderdim faturası falanda içindeydi. İnşallah bir sıkıntı çıkmaz.

Monster' ın 1 sene geçmesine rağmen, 860m' li bir dizüstü bilgisayarı, elinde olmadığı için, sıfır 960m' li cihaz ile değiştirdiğini biliyorum. Bu konuda içiniz rahat olsun. Zaten, koşulsuz sorgusuz 15 gün içinde, isterseniz para iadesi isterseniz, değişim hakkınız bulunuyor.

Nasıl sigortasız gitmez? Hangi firma bu? Biz 9 yıldır Yurt İçi kargo ile çalışıyoruz. Sigortalı gönderdiğimiz ürünlerin haddi hesabı yok.

Monster aras kargo ile anlaşmalı olduğu için aras kargoyla geri gönderin bize alıcı ödemeli olacak dediler. Aras'ta anlattım durumu firma alıcı ödemeli gönderin dedi artık nasıl yapıyorsanız yapın alıcı ödemeli olacak şekilde diye. Sigortalı gitmesi için göndericinin ödeme yapması lazım dediler mecburen alıcı ödemeli yolladık firma öyle istedi diye. Eve gidince farkettim bende. Sorun o değil ki. Monster adam gibi yollayacakmı bakalım bilgisayarı. İlk günden arızalanır mı bir alet ya bir de uyardım adamları o kadar yurt dışına gideceğim sağlam gönderin 8-9 ay arıza çıkmaması lazım diye. İnşallah herkesin dediği gibi güllük gülistanlık bir firmadır ki hiç sanmıyorum içime kurt düştü resmen.

Marka ayrımı yapmadan söyleyeyim söyleyeceklerimi: Eğer ücretini sorunsuz, taahhüt ettiğiniz bir şekilde verdiğiniz bir ürün, bir hizmet için böyle rahatsız oluyorsanız; açıkçası bunun adı ticaret olamaz. Şanssızlık demişsiniz, ılımlı yaklaşmışsınız, bravo gerçekten. Ben sakin kalamam. Ancak diyeceğim belli. Şans faktörü kazı kazanda devreye girer, ticarette değil. En başta o ürünün arızalı çıkması sizin sorununuz olamaz, olmamalı. Buna benzer olaylarda tepki gösterdiğimde "markayı da düşünün, onlar da haklı" gibi tepkiler alıyorum. Varın gerisini siz düşünün. Okuyunca sinir oluyorum resmen. Herhangi bir markayla alıp veremediğim yok. Hepsinden illa ki bir rezalet çıkar, çıkmıştır çünkü. Geçmiş olsun, ne diyeyim?!

@4khenaton usta haklısın da o kadar olumlu yorum almış bir firmayı karalamak istemiyorum. İnanın gerçekten şansız biriyim benim şansıma öyle denk gelmiş diye düşünüyorum. Tek dileğim monster'in pc'yi 8-9 ay sorun çıkarmayacak şekilde onarması veya değiştirmesi. Zaten herhangi bir ücret talebinde bulunurlarsa ilk işim dava açmak olacak. PC geldiğinde konuyu hortlatırım tekrardan. Bu arada eski monster kullanıcıları da fikirlerini beyan ederlerse sevinirim :)

@Mehmet Akif Kök Benim de spesifik olarak kötü bir tecrübem yok hocam. Hatta çevremdeki Monster kullanıcılarına bakacak olursam gayet güzel marka. Sorun yaşamadılar kullananlar. Ancak yaşadığınız olay can sıkıcı. Birkaç durum daha vardı ilk günden bozulma, servise gitmeyle ilgili. Konuları bulmam zor ancak hatırlıyorum. Belli ki bu konunun üzerinde pek durmuyorlar. Asıl tepki verdiğim nokta da bu. Hakkınızı arayacağınız konusunda bir şüphem yok. Umarım sorunsuz bir şekilde geri döner.

Monster müşterilerine değer veren bir firmadır. Daha önce alışveriş yapmış birisi olarak söylüyorum. Etik kurallar çerçevesinde ücreti karşı taraf ödemesi gerekirken maalesef size ödetiyorlar. Bu her firmada böyle. Yapacak bir şey yok. Durumunuzu arkadaşlara belirtmişseniz size yardımcı olacaklarına inanıyorum. Sigorta olayına gerçekten çok üzüldüm. Aldığım her anakart, PSU ve ekran kartı arızalanmış ve geri göndermiş birisi olarak durumunuzu anlıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı