Monster teknik servis memnuniyeti

Schwindlerch

Hectopat
İnternet'te hakkında şikayet harici pek bir şey bulamadığım için tecrübelerimi paylaşma gereği duydum. Geçen cuma bilgisayarı kendi orijinal kutusu ve kolisi içinde Aras Kargo ile teknik servise yönlendirdim zaten koliyi görünce direkt anladılar servise gideceğini ve sadece TC, adres, iletişim vs. bilgileri aldılar ve aynı gün içinde yola çıktı. Pazartesi günü servise ulaştı ve 2 gün içinde genel bakım işlemleri (termal macun yenilemesi, fan temizliği vs.) tamamlandı ve bu perşembe günü kargo elime hasarsız biçimde ulaştı. Bilgisayarla ilgili en ufak bir problem yok, ısınma sorunu gerçekten düzeldi bunu söylemekte de fayda var. 6 ayda bir yapılması gereken ücretsiz bakım işlemlerinden sadece 6 gün içinde faydalanmış oldum. Olumlu bir deneyim oldu servise en azından herhangi bir arızayla gitmediğim için de arızayla geri dönmedim.

Ben direk elden teslim ediyorum 2 gün içerisinde alıyorum. Hiç sorun yaşamadım.
Aslında servise vermeden önce kargo ile ilgili hiçbir yorum bulamadığım dolayısıyla İstanbul dışı yaşayanlar için yazdım kargo deneyimim açısından.

Monster'ın iyi olduğunu birçok yerden duymuştum zaten. Fakat beni endişelendiren tek durum, bu ülkenin kargo şirketleri. Her kargo şirketinde de sorun var.
Maalesef evet hiçbir kargo şirketi rahat ettirmez bu konuda. Gerekli koruma sağlandıktan sonra eğer çok da şanssızlık yoksa bir sıkıntı olmuyor ama. Zaten Aras ile anlaşmalı oldukları için elde patlaması gibi bir durum olmaz sanırım.

En son servise bakım için verdiğimde USB portları çalışmaz şekilde geri aldım. Tabi bunu eve gelince öğrendim, orada sadece açılıp açılmadığına bakmıştım. Neyse bir daha servise gitmesi gerekti Laptop'un sürekli kendiliğinden donuyordu. Servise verirken USB portlarından da bahsettim. Laptop'un temizliğini yapan arkadaş USB portlarının anakart bağlantısını çıkartmış ve geri takmamış, sorun bundan kaynaklıymış. Demek istediğim teslim alırken iyice bakın. Monster'dan hiç memnun kalmadım, 3 yıllık laptop anakart hatası yüzünden çöp oldu.

Eski bir Monster kullanıcısı olarak kesinlikle Monster'in teknik servisinin çok iyi olduğunu söyleyebilirim.

Bir buçuk yıllık bir bilgisayarın teknik servise gitmesi buradaki asıl sorun. 8 ve 4 yıllık olmak üzere Asus laptop’larım var. Hiçbiri şu ana kadar servise gitmedi. Ssd değişimi harici sökülmedi bile ama halen sorunsuzca hizmet veriyorlar.

Benim deneyimim o kadar iyi olmadı. Yukarıda belirttiğim anakart sorunundan dolayı tam olarak 21 iş günü sonrası cihaz elime ulaştı. Üstelik hiçbir işlem görmediği halde. Kullanıcı kaynaklı olmayan bir hata yüzünden 2.500 TL'ye yakın anakart ücreti talep edilmişti 3 yıllık cihaza.

Bu da benim memnuniyetsizliğim...

Yeni konular

Geri
Yukarı