Monster teknik servisi cihazıma zarar verdi!

Yer
Hatay/Antakya
Monster cihazıma zarar vermiş ve görünmemesi için üstlerini siyah bant ile kapatmış. Cihazımı açılmadığı için servise yolladım 1-2 hafta serviste kaldı olmadı yapamadılar cihaz geri bana geldi. Cihazı yaptırmaktan vazgeçtim ve parça parça satacaktım ta ki içini açana kadar. Cihazın içini açtığımda klavyeyi ve mauspad'i anakarta bağlayan kablonun yırtık olduğunu gördüm sonra sökmeye devam ettikçe anakartın üstündeki bir soketin zarar gördüğünü ve kablonun bantlandığını gördüm bandı söktüğümde o kablonun soketinin üst kısmının koptuğunu gördüm. Cidden yazık, bu kadar büyük bir firmaya yakışmıyor cihazımı zaten tamir edemediler bir de parçalarına zarar vermişler. Ben cihazımı ikinci el olarak parça parça satacaktım ama artık klavyesi touchpadi sağdaki USB girişleri arızalı. Cihazın başka neresini bozdular bilmiyorum ama cidden yaptığınız çok büyük bir ayıp. Siz emanete böylemi davranıyorsunuz. Tamir edemedin bari bozmayın cihazımı.

Ürün Adı : abra A5 V13.2
Ürün Seri No : GI5CN4E2182103598
Servis No : KAR052202915
IMG_20220628_174406.jpg
IMG_20220628_174208.jpg

Daha önceden bantlı olmadığına emin misiniz? Çünkü bazı laptoplarda o siyah bandı üreten fabrika yapıştırıyor bazı yerlere.
Orası daha önce bantlı değildi. O soketin üstünde siyah veya beyaz bir parça vardı kabloyu sıkıştırıyordu. Bunun gibi :
1656430998550.png

Leptoptaki çoğu ribbon kabloların bağlantı yeri bantlı oluyor zaten. Teknik servisin bilinçli olarak bantladığını düşünmüyorum.
Soketi kırmışlar kablo oynamasın diye bantlamışlar.

Orası daha önce bantlı değildi. O soketin üstünde siyah veya beyaz bir parça vardı kabloyu sıkıştırıyordu. Bunun gibi :
Eki Görüntüle 1434594

Soketi kırmışlar kablo oynamasın diye bantlamışlar.
Daha önce bantlı olmadığını nerden biliyorsun ki? Bu leptopu açmışsın demektir zaten. Leptop'u açtıysan garantiyi direk yoka sayıyorsun zaten.

Daha önce bantlı olmadığını nerden biliyorsun ki? Bu leptopu açmışsın demektir zaten. Leptop'u açtıysan garantiyi direk yoka sayıyorsun zaten.
Cihazın garantisi yok zaten. Cihaz sürekli monsterda bakımları yapıldı sadece orda açıldı. Normalde orda bir klips olması gerekiyor kabloyu sıkıştırması için. Üstündeki bantı herkes çekebilir. Cihaz göndermeden yani bozulmadan önce klavyesi touchpad'i sağlamdı ama şuan artık çalışmayacak flex kabloyu yırtmışlar. Diğer soketinde mandalını kırmışlar ve üstünü bantlamışlar.

Cihazın garantisi yok zaten. Cihaz sürekli Monster'da bakımları yapıldı sadece orada açıldı. Normalde orada bir klips olması gerekiyor kabloyu sıkıştırması için. Üstündeki bandı herkes çekebilir. Cihaz göndermeden yani bozulmadan önce klavyesi Touchpad'i sağlamdı ama şu an artık çalışmayacak Flex kabloyu yırtmışlar. Diğer soketinde mandalını kırmışlar ve üstünü bantlamışlar.

Bunlara anlatmaya dil dökmeyin Monster fanları büyük ihtimal keşke MSI ASUS falan alsaydiniz.

Geri
Yukarı