Monster temizlik ne kadar sürüyor?

TeenSLasheR

Hectopat
Arkadaşlar bildiğiniz gibi Monster ömür boyu bakım hizmeti veriyor. Daha önce Monster'a bakım için laptobunu gönderen varsa ne kadar süre sonra eline geri ulaştığını söyleyebilir mi? Ayrıca giden laptobun kesin temizlendiğinin (termal macun değişimi vs.) garantisi var mı? Demek istediğim nereden anlayacağım temizlendiğini, direkt geri de gönderilebilir diye düşünüyorum. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Temizlendiğini fanları söküp macun yeni mi diye bakarak anlayabilirsin. Ben arada açıp temizliyorum ama fanda baya toz var. Bakır boruları söküp macun yenileme işi falan sakat geliyor bana. Keşke servisi her yerde olsada gidip temizletip gelsek. Kargosu var temizliği var geri dönüşü var, kısacası uzun iş.

Eğerki servise elden teslim edersen; 2-3 saat içerisinde alabilirsin cihazı. Kargo ile gönderirsen 1 günde ulaşacağını varsayarak konusuyorum. Pazartesi gönderdiğin ürün perşembe günü elinde olur.
Temizliği konusunda ise ısınma sorunu yaşadığım da göndermiştim, cihazı geri alıp test ettiğimde önceki sıcaklık değerlerinin çok çok altında olduğunu gördüm.

Ayrıca başka bir sorunum olan CPU fanından gelen ses içinde göndermiştim 3 gün içerisinde cihaz elime ulaştı. Garantisi bittiği halde ücrette talep etmediler. Monster servis anlamında gerçekten çok iyi durumda.

Temizlendiğini fanları söküp macun yeni mi diye bakarak anlayabilirsin. Ben arada açıp temizliyorum ama fanda baya toz var. Bakır boruları söküp macun yenileme işi falan sakat geliyor bana. Keşke servisi her yerde olsada gidip temizletip gelsek. Kargosu var temizliği var geri dönüşü var, kısacası uzun iş.
Başka bir konuda mesajıma geri dönmediniz.
Arkadaşlar bildiğiniz gibi Monster ömür boyu bakım hizmeti veriyor. Daha önce Monster'a bakım için laptobunu gönderen varsa ne kadar süre sonra eline geri ulaştığını söyleyebilir mi? Ayrıca giden laptobun kesin temizlendiğinin (termal macun değişimi vs.) garantisi var mı? Demek istediğim nereden anlayacağım temizlendiğini, direkt geri de gönderilebilir diye düşünüyorum. :D
Geçtiğimiz cumartesi günü aldıktan 2 sene sonra ilk defa bakıma gönderdim. İşlemci fanında sıkıntı vardı, bugün arayıp sordum, fanı değiştirmişler, BIOS'u güncellemişler ve genel temizlik ve bakım yapmışlar. Bir aksilik olmadığı sürece gün içerisinde kargoya vereceklerini söylediler. Eğer bugün kargoya verirlerse en fazla 2 gün içerisinde elimde olacak. Pazartesi günü vermiş olduğumu düşünürsek ve pazar günki kayıbı eklersek ürünün de durumuna bağlı olaraktan sanırım en kısa 5 gün sürüyor. (İstanbuldan, 1-1.5 günde geliyor bana aras kargo ile*). Termal macun değişimini sıcaklık değerlerini takip ederek rahatlıkla anlayabilirsin. Tabii göndermeden önce de takip etmiş olman gerekiyor. Ayrıca direk geri gönderme durumu olacağını zannetmiyorum.

Son düzenleme:
Daha güncel bir cevap olması açısından ben de yardımcı olayım.

Monster Abra A5 bilgisayarımı bakım için 21.09.2022 çarşamba günü Bursa'dan Yurtiçi Kargo'ya verdim, ertesi gün Monster'dan bilgisayarın servis işlemlerinin başladığına dair mesaj geldi. Verdikleri linkten durumunu takip edebiliyorsunuz perşembe günü boyunca kayıtta kaldı ve cuma günü tamir sırasına aldılar.

26 Eylül pazartesi sabah 10'da işlemin en kısa sürede başlayacağına dair bir SMS attılar, 27 Eylül sabahında çıkış işlemlerinin başladığına dair bir SMS geldi 3 saat sonra kargoya verdiklerini bildirdiler akşamına Yurtiçi Kargo'dan takip linki geldi.

Bilgisayar 28 Eylül çarşamba sabah 11 gibi elime ulaştı yani yaklaşık 1 hafta sürdü.

Fanlar tamamen temizlenmiş ve macunlar değiştirilmiş fan performansı 2 sene önce aldığım gibi oldu.

Burada dikkat edilmesi gereken şu; bilgisayarınızdaki parçalarda arıza belirleyebilirler tamirine ücret ödememek için garanti süresi içinde göndermeyi unutmayın ve bu arızanın tamiri için ekstradan bir süre daha orada kalacaktır zamanınız yoksa pek risk almayın derim ben garantim bitmek üzere olduğu için gönderdim ama en az 6 ayda bir göndermekte fayda var.

(Bilgisayarı gönderirken kargo sigorta kapsamına almıyor ben pc geldiğinde gönderdikleri kutuyu saklamıştım o çok sağlam sizde duruyorsa siz de onu kullanın şirketlerin kargolara nasıl davrandığı malumumuz)

Geri
Yukarı